Індексація пенсій на Сумщині: скільки й кому донарахували

Індексація пенсій на Сумщині: скільки й кому донарахували

Індексація пенсій на Сумщині: скільки й кому донарахували

Три чверті пенсіонерів Сумщини отримають березневу індексацію, але це не буде 11% від основної виплати. Нарахування здійснюватимуть за іншим алгоритмом, розповіли Суспільному в Пенсійному фонді Сумської області.

11% - це відсоток збільшення величини середньомісячної заробітної плати, яка використовується для обрахунку раніше призначених пенсій, розповіла заступниця начальника управління обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Сумській області Альона Заставенко.

"Минулорічний показник - 4 тис.883 гривні, ми множимо на 11 % і отримуємо 5 тис. 426 гривень – це вже проіндексований розмір середньомісячної зарплати. І оскільки розмір пенсій обраховується шляхом множення коефіцієнту зарплати на коефіцієнт страхового стажу, то у своєму добутку ми отримуємо новий розмір пенсії ", - розповіла Заставенко.

Середній розмір підвищення може скластивід 100 грн до понад 1000. З 1 березня встановлена гарантія, що виплати по індексації пенсії не можуть бути нижчі від 100 гривень. Їх отримають більше половини пенсіонерів, понад 1000 гривень донарахують 1% пенсіонерів. Індексація торкнеться як працюючих, так і непрацюючих пенсіонерів. Звертатися до фонду не потрібно. На сьогодні проіндексовані пенсії отримали військовослужбовці, решта - відповідно до своєї виплатної дати.

Читайте також: Як скористатися калькулятором пенсії. Пояснює Пенсійний фонд

Будуть також пенсіонери, яких не торкнеться індексація. Це ті, пенсія яким призначена в 2019-2020 роках, тому що їхня середньомісячна заробітна плата – вона вже є осучасненою і не потребує повторного осучаснення, розповіла Заставенко.

"Наступна категорія – це пенсіонери, які отримають пенсію в мінімальному розмірі – 1769 гривень – і не мають необхідного стажу роботи. Для такої категорії пенсіонерів ми очікуємо підвищення в липні.Також не отримають підвищення пенсіонери, які отримують пенсії за спеціальними законами - це державні службовці, науковці, журналісти. Не отримають у нас підвищення в результаті індексації статусні пенсіонери – це ті пенсіонери, які отримають пенсії у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму ", - сказала вона.

Що відомо

  • Пенсійний фонд з 1 березня провів перерахунок пенсій для 9,76 мільйонів пенсіонерів, з яких понад семи мільйонам виплати підвищили мінімально на 100 гривень.
  • Мінсоцполітики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться 2021 року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди