«Дітки потроху починають звикати»: вихованців Полтавського центру реабілітації переселили до Гадяча

«Дітки потроху починають звикати»: вихованців Полтавського центру реабілітації переселили до Гадяча

«Дітки потроху починають звикати»: вихованців Полтавського центру реабілітації переселили до Гадяча Суспільне Полтава

Майже три десятки вихованців із полтавського «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» тепер мешкають у Гадяцькому дитбудинку. Їх у заклад привезли на вихідних.

"Це їхня особиста кімната, в якій вони можуть відпочивати, спати і займатися своїми справами", каже вихователька Гадяцького дитбудинку Валентина Синякова.

Окремі ліжка, письмовий стіл та шафа з іграшками. Це кімната для дівчат у Гадяцькому дитячому будинку. Розрахована на трьох.

Кімната у Гадяцькому дитячому будинкуСуспільне Полтава

Кімната у Гадяцькому дитячому будинку

"Якщо є дві сестрички – одна старша, 14 років, іншій 10 років, вони будуть жити разом. Якщо родинних зв'язків немає, дівчаток підбираємо за віком і вони тут проживають", розповідає вихователька Гадяцького дитбудинку Валентина Синякова.

Вихованців у Гадяцькому дитбудинку не було два місяці, відколи триває реорганізація та приєднання до закладу Полтавського центру реабілітації. Із останнього 27-ро дітей переселили сюди на вихідних, каже заступниця директора дитбудинку.

"У нас були сироти і позбавлені батьківського піклування. Ми їх влаштували усіх в сім'ї, ДБСТ (дитячі будинки сімейного типу – ред.), у навчальні заклади. Діти прибули до нас, ми їх зустріли, розселили по їхніх кімнатах. Це діти у нас із Полтавської області. Діти різного віку, й дошкільнята, і старші школярі, і середня школа", говорить заступниця директора Гадяцького дитбудинку Алла Пенц.

Шафа з іграшкамиСуспільне Полтава

Шафа з іграшками

"Вони не знали, куди їдуть, дуже переживали. Уже потім, по розмовах із дітками, ми зрозуміли, що вони дуже хвилюються. Навіть так, як і ми. Але вже протягом трьох днів, які ми тут прожили, дітки потроху починають звикати, каже вихователька Гадяцького дитбудинку Валентина Синякова.

У дитбудинку вихованці живуть у спеціальних комплексах. Це, каже Алла Пенц, наближає їх до умов родини.

"Чотири комплекси у нас, житлово-виховних комплекси. 10-12 діток може розміщатися. Вони ходять у школу загальноосвітню, серед батьків. Оце соціалізація натуральна, яка має бути. Звичайно, ходимо, контролюємо, ми ходимо на батьківські збори. Вони не окремо, не відділені, спілкуються зі своїми однолітками. Домовляються, однолітки приходять до нас", говорить заступниця директора Гадяцького дитбудинку Алла Пенц.

Нині ж у Полтавському центрі реабілітації вихованців немає. Тимчасово усіх звідси забрали тому, що минулого тижня почали звільнятися працівники, каже директор Гадяцького дитбудинку Анатолій Деркаченко.

Гадяцький дитбудинокСуспільне Полтава

Гадяцький дитбудинок

"У зв’язку з тим, що йшла реорганізація і йшли зміни істотних умов праці 11 працівників закладу виявили бажання звільнитися з роботи і далі не продовжувати трудовий договір. Всі діти перебувають у Гадячі, тут залишилися тільки працівники, зараз упорядковуємо ті житлові кімнати, в яких діти проживали. Наводимо порядок на харчоблоці", каже директор Гадяцького дитбудинку Анатолій Деркаченко.

Решта колективу і в Полтаві, й у Гадячі має пройти переатестацію та перевірку професійних навичок, аби й надалі працювати із дітьми. Коли це буде, поки остаточно не відомо.

"Не перший рік ми працюємо, проходимо кожні п'ять років атестацію, відбуваємо курси підвищення кваліфікації. Так що, думаю, що справимося ми з цим завданням", розповідає вихователька Гадяцького дитбудинку Валентина Синякова.

Вихованці Гадяцького дитбудинкуСуспільне Полтава

Вихованці Гадяцького дитбудинку

"Загалом, приблизно до 60 дітей буде утримуватися. Основна частина буде утримуватися в Гадячі, менша – в Полтаві. Приблизно однакові були цифри на утримання, на рівні 7–8 мільйонів. Зараз, я думаю, буде невелике зростання на утримання дітей. Це буде приблизно до 10 мільйонів на утримання закладу в цілому", каже заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

Нагадаю, рішення про приєднання полтавського «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» до Гадяцького дитбудинку ухвалили депутати обласної ради торік у грудні. Це, зокрема, й тому, що в полтавському закладі траплялися випадки насильства між вихованцями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди