Справа про побиття школяра в Івано-Франківську продовжується

Справа про побиття школяра в Івано-Франківську продовжується

Справа про побиття школяра в Івано-Франківську продовжується

До журналістів Суспільного вдруге звернулася мама другокласника з 25-ої школи міста Івано-Франківська Уляна Іваночко. Жінка каже, що після розгляду її заяви про булінг над сином в листопаді минулого року, знущання над дитиною не припинилися. Розповідає, що дирекція школи та батьки почали скаржитись на неї.

Уляна Іваночко розповідає, що факт булінгу за її заявою не довели: "Батьківський комітет з вчителями та директором школи змовились і пишуть на мою дитину, що він порушує дисципліну в класі. І попри перевірки, сина б’ють двоє однокласників".

Директорка івано-франківської школи № 25 Світлана Якимів, каже, що батьки та діти, яких мама звинувачує в побитті свого сина, вибачились перед нею. Окрім того, дирекція школи запропонувала мамі вихід із ситуації відповідно до закону про освіту: перевести дитину в паралельний клас або змінити навчальний заклад чи форму навчання. У грудні в школі провели засідання ради профілактики. Вчителі хотіли обговорити з Уляною Іваночко ситуацію, втім жінка не прийшла.

"Проте пані Уляна сказала, що дитину переводити в інший клас вона не збирається. Розмовляти вона не має часу. Тому бесіди в нас, відповідно, не відбулося. І таким чином рішенням нашої ради профілактики ми вирішили звернутися у відділ ювенальної превенції, з тим, щоб вони розглянули дії пані Уляни Іваночко як мами, яка теж неналежним чином виховує свою дитину", - розповідає директорка школи Світлана Якимів.

Вона додає, що має колективну заяву від батьків класу, де навчається В’ячеслав, з проханням перевести хлопчика. Мама школяра не погоджується ні на зміну класу, ні на зміну школи.

"Для чого переводити дитину? Він вже звик у цій школі, у класі. І проблеми потрібно завжди вирішувати, а не тікати з одної школи в іншу", – натомість вважає Уляна Іваночко.

Аби добитися справедливості, вона звернулась до поліції та департаменту освіти. Директорка центру практичної психології та соціальної роботи Галина Ляльчук підтверджує, що заява від цієї мами дійсно є. Додає також, що минулоріч жінка також написала дві заяви до департаменту освіти: "Останнє звернення, яке зараз на розгляді в департаменті освіти та науки, мама звертається з тим, що керівник закладу пропонувала їй перевести дитину в паралельний клас. У департаменті створена комісія. Наразі заява розглядається. У відповідні терміни мамі надамо відповідь".

Начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП в області Алла Бойчук пояснила, що від Уляни Іваночко надійшла лише одна заява – від 25 жовтня: "Жодної заяви з 25.10 від пані Іваночко не надходило. Натомість колективне звернення батьків про те, що треба вжити заходів до дитини, бо важкий психологічний клімат в класі. Було звернення директора школи – останнє, яке зараз перебуває на розгляді. Про те, що мама не з’являється до школи, дитина неадекватно себе поводить: запізнюється, не готує уроки".

Всі скарги та звернення розглядають в поліції та департаменті освіти. Представники цих установ обіцяють надати відповіді Уляні Іваночко у встановлені законом терміни.

Авторка: Наталія Олексієнко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди