Вакцина Pfizer ефективна проти нового штаму збудника COVID-19 – дослідження

Вакцина Pfizer ефективна проти нового штаму збудника COVID-19 – дослідження

Вакцина Pfizer ефективна проти нового штаму збудника COVID-19 – дослідження
Associated Press

Вакцина BNT162b2 від Pfizer/BioNTech SE виявилась ефективною проти штамів збудника COVID-19, раніше виявленого на території Бразилії, а також штамів, ідентифікованих у хворих у Великій Британії та Південній Африці.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного науковими спеціалістами компанії та медичного філіалу Техаського університету у Галвестоні. У ході експерименту науковці сконструювали штучні варіанти вірусу, який поєднували в собі виявлені мутації.

"Нові високотрансмісивні варіанти SARS-CoV-2, які вперше були виявлені у Сполученому Королівстві, Південній Африці та Бразилії з мутаціями в S–геніГен, що кодує поверхневий протеїн вірусу та забезпечує його проникнення всередину клітини, поширюються по всьому світу. Щоб проаналізувати вплив вакцини на їхню нейтралізацію, ми сконструювали мутації кожної з трьох нових ліній. Таким чином, ми отримали три рекомбінантні віруси, що представляють кожну з цих ліній, і два додаткових", – йдеться у тексті статті, оприлюдненої у Медичному журналі Нової Англії.

Після цього вчені використали зразки сироватки крові, отримані від учасників дослідження за 2 чи 4 тижні після введення другої дози вакцини BNT162b2. З’ясувалось, що вони ефективно нейтралізували усі мутантні варіанти вірусу, хоча й з різним ступенем ефективності.

Також дані проведених досліджень підтверджують ефективність вакцини BNT162b2 проти штамів, раніше виявлених на території Південної Африки та Великої Британії. При цьому Pfizer планує випробувати ефективність застосування третьої дози вакцини, а також створити версію препарату, спеціально розроблену для боротьби з новим штамом.

Що відомо

  • Науковці зі США з'ясували, що найчастіше з COVID-19 шпиталізують чотири основні групи пацієнтів, які страждають супутніми захворюваннями.
  • У Франції розпочали роботу сотні тимчасових центрів для масової вакцинації громадян від коронавірусу.
  • Мешканцям США, які отримали обидві дози вакцини, дозволили збиратися в одному приміщенні без використання медичних масок та дотримання соціальної дистанції.
  • В Австрії вирішили призупинити вакцинацію партією препаратів від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca. Таке рішення уряд країни ухвалив через смерть жінки після щеплення та хворобу ще однієї.
  • Угорщина призупинила вакцинацію препаратом AstraZeneca через технічні проблеми.
  • У МОЗ спростували інформацію про те, що вакцина проти коронавірусу AstraZeneca нібито призводить до розсіяного склерозу.
  • У Південній Кореї померли 8 людей із супутніми захворюваннями, які отримали вакцину від COVID-19 виробництва фармацевтичної компанії AstraZeneca. Представники сфери охорони здоров’я заявили, що проведена перевірка не виявила доказів зв’язку між смертями та введенням препарату.
На початок