"У пандемії жіноче обличчя": у Києві відбувся Марш жінок

"У пандемії жіноче обличчя": у Києві відбувся Марш жінок

"У пандемії жіноче обличчя": у Києві відбувся Марш жінок
. Радіо Свобода

У Києві та інших містах відбувся Марш до Міжнародного дня захисту прав жінок. Цьогоріч учасниці та учасники акції привернули увагу до погіршення ситуації із правами жінок під час пандемії через COVID-19.

Учасниці та учасники Маршу вигукували "Свобода, рівність, жіноча солідарність", "Що б я не носила – це не ваше діло", "Фемінізм у кожну хату", "Геть патріархат, геть капіталізм". Також на акції багато людей з плакатами: "ХХІ століття. Часікі не тікають. Вони електронні", "Не підіймай руку. Підіймай рівень соціальної відповідальності", "Хочу рівних обов'язків у вихованні дітей".

З Михайлівської площі в центрі Києва, де розпочався Марш, кілька тисяч людей із плакатами і прапорами пройшли до Хрещатика і спустились до Поштової площі. Суспільне стрімило наживо Марш.

Дивіться також: "Фемінізм у кожну хату", "Часікі не тікають, вони електронні": фоторепортаж з Маршу жінок у Києві

Як зазначили організатори Маршу, пандемія COVID-19 суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила соціальні проблеми та спричинила появу нових викликів.

Найбільше негативні наслідки пандемії відобразилися на жінках: "Чому ми мовчимо про домашнє насилля, рівень якого в часи COVID-19 дедалі продовжує зростати? Чому ми не говоримо, що здебільшого на жінок було покладено обов'язок опікуватися дистанційним навчанням дітей? Що саме жінки змушені виконувати доглядову працю, обсяг якої лише збільшився, та поєднувати її із роботою?", – ідеться у заяві організаторів.

Серед цьогорічних вимог акції:

  • Збільшення соціальної допомоги матерям, що виховують дітей, та збільшення додаткової підтримки дітей з інвалідністю
  • Відкриття державних шелтерів у різних регіонах України для жінок, які зазнають домашнього насилля
  • Створення безпечних умов праці для жінок, які зайняті у сферах із високим ризиком зараження коронавірусом
  • Забезпечення доступу до усіх медичних та профілактичних послуг
  • Припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратили роботу
  • Справедливого розслідування випадків насилля з боку ультраправих організацій
  • А також ратифікації Стамбульської конвенції – Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Це міжнародна угода Ради Європи, метою якої є нульова толерантність до домашнього насильства, адже конвенція визнає насильство щодо жінок однією з форм порушення прав людини та одним із видів дискримінації. Україна підписала документ ще у 2011 році й навіть брала участь в його створенні. Проте досі не ратифікувала, а отже не втілила його у життя. Стамбульську конвенцію ратифікували у 34 країнах світу.
Читайте також: 8 березня: як з’явився Міжнародний жіночий день і що варто про нього знати

За підрахунками поліції діалогу, до акції долучилась тисяча людей. Водночас за оцінками організаторів, на марші перебуває приблизно три тисячі учасників. Також до Маршу приєдналась колона білоруських активістів. На акції були й противники Маршу, але акція пройшла спокійно.

На початок