Шевченко: новий погляд на класика від UA: КУЛЬТУРА

Шевченко: новий погляд на класика від UA: КУЛЬТУРА

Шевченко: новий погляд на класика від UA: КУЛЬТУРА

У вівторок, 9 березня, до 207-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА пропонує поглянути на класика по-новому.

Цього дня глядачі почують, як Сергій Жадан читає Шевченка під електронну музику на концерті "Кобзатроніка", поглянуть на письменника як на спадкоємця царської родини, ловеласа і зірку богемної тусовки у програмі "Культові українці: позначені гривнею" й, разом з головним редактором Суспільного, головою Шевченківського комітету Юрієм Макаровим та лідером гурту Бумбокс Андрієм Хливнюком, з’ясують, чому саме Тарас Шевченко став іконою української літератури.

О 13:50 у телеверсії концерту "Тарасова весна" з Будинку звукозапису Суспільного радіо прозвучать музичні твори на вірші Шевченка. У концерті взяли участь тріо бандуристок Суспільного радіо, Академічний оркестр народної та популярної музики Українського радіо, диригент Михайло Пікульський, заслужена артистка України Руслана Лоцман, Академічна хорова капела Українського радіо, художня керівниця Юлія Ткач та дует ТЕЛЬНЮК: Сестри.

О 15:20 на UA: КУЛЬТУРА — концерт "Кобзатроніка", де українські культурні лідери читатимуть улюблені вірші Шевченка в супроводі електронної музики. Поезію читатимуть Сергій Жадан, Майкл Щур, Ахтем Сеітаблаєв, Євген Клопотенко, Любко Дереш, Мирослава Барчук, Роман Коляда та інші. Музична складова проєкту — від майстрів української електроніки Максима Сікаленка, Original Dizzy та Alex Dubdelight.

О 16:25 — у програмі "Час поезії" вірші Шевченка читатимуть українські поети й ведучі програми Василь Герасим’юк і Мирослав Лаюк.

О 16:50 в ефір вийде програма "Ідемо в музей". Ведуча Оля Носко покаже Національний музей Тараса Шевченка — найбільше у світі зібрання творів найвідомішого українського митця.

О 17:15 глядачі дізнаються нові факти з біографії й творчості Тараса Шевченка у програмі "Культові українці: позначені гривнею". Ведучі Софія Челяк та Олександр Алфьоров руйнуватимуть стереотипне уявлення про письменника та розкажуть про звички та вподобання. У програмі спробують "скинути з Шевченка шапку" й відійти від нав’язливо хрестоматійного образу Кобзаря.

Ведучий Олександр Алфьоров разом з Ольгою Карпенко, старшим науковим співробітником Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка, дослідять, який одяг насправді носив Тарас Шевченко та скільки витрачав на гардероб: шикарні костюми, купівлю бобрової шуби та французького макінтоша за шалені гроші. І чому ж Шевченко фотографувався у шапках і кожухах? Про все це у програмі "Культові українці: позначені гривнею".

О 18:00 — в телебесіді "Кобзар у постмайданній Україні" Юрій Макаров та Андрій Хливнюк поговорять про те, як осучаснювати творчість Шевченка та як Тарас Григорович впливає на сучасних поетів. Також ведучі порівняють поезію Хливнюка з поетом Шевченком.

Шевченко: новий погляд на класика від UA: КУЛЬТУРА

О 19:13 йтиме художній фільм "Сон" 1964 року режисера Володимира Денисенка. У стрічці відтворено період життя Тараса Шевченка від дитячих років до заслання. Стрічка змальовує внутрішній стан митця в ті дні, його спогади про роки кріпацтва, прожиті в роздумах про рідну землю, народ і свободу.

О 20:50 — концерт "Наш Шевченко" дуету ТЕЛЬНЮК: Сестри. Галя та Леся Тельнюк у супроводі Національного академічного симфонічного оркестру України (диригент — Володимир Сіренко) заспівають пісні на поезію Тараса Шевченка.

Впродовж дня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА відомі українці, серед яких співачка гурту Go_A Катерина Павленко, сестри Тельнюк, акторка Дарина Федина читатимуть вірші Шевченка.

Дивіться тематичні програми до дня народження Тараса Шевченка у вівторок на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше