Дмитро Нікітін - п'ятий у стрибках у висоту. Білорус Нєдосєков - новий чемпіон Європи

Дмитро Нікітін - п'ятий у стрибках у висоту. Білорус Нєдосєков - новий чемпіон Європи

Дмитро Нікітін - п'ятий у стрибках у висоту. Білорус Нєдосєков - новий чемпіон Європи European Athletics

Український стрибун зупинився на висоті 2.23 метри.

У фіналі чоловічих стрибків у висоту на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні потрапив лише один українець. Дмитро Нікітін пройшов кваліфікацію із результатом 2.21 метри, показавши четвертий результат, забезпечивши собі участь у фіналі. Ще один українець, Олег Дорощук, кваліфікацію не пройшов.

Крім Нікітіна, змагатися у чоловічих стрибках у висоту мав і лідер збірної України в цій дисципліні Андрій Проценко. Проте ще перед початком змагань Проценко отримав травму, яка завадила йому взяти участь на турнірі.

У фіналах стрибках у висоту змагалися вісім спортсменів. Фаворитом на перемогу був італієць Джанмарко Тамбері - чемпіон Європи-2019, який у 2021 році здобув перемогу на трьох змаганнях, а також пройшов кваліфікацію першим із результатом 2.21 метри.

Боротьбу за перемогу на чемпіонаті Європи розпочали п'ятеро спортсменів - представник Литви Адріюс Глєбаускас та білорус Максім Нєдосеков перенесли висоту на 2.15 та 2.19 метри відповідно. А Тамбері вирішив розпочати з висоти 2.23 метри.

2.10 метри пройшли всі спортсмени. Наступну висоту - 2.15 метри змогли подолати з першої спроби п'ять із шести спортсменів - німцю Матеушу Пшибилко знадобився додатковий стрибок.

Третю висоту поспіль в 2.19 метри Нікітін взяв із першої спроби. Шість із семи спортсменів, які брали у цьому раунді участь, змогли це зробити, використавши перший стрибок, лише німцю Тобіасу Потьє знадобилася ще одна спроба.

Наступну висоту 2.23 метри з першої спроби взяли чотири спортсмени. Тамбері розпочав участь у фіналі без проблем, Дмитро Нікітін також зміг її подолати з першої спроби.

Проте висота 2.23 метри стала для Нікітіна останньою на чемпіонаті Європи. 2.26 метри українець не стрибнув із двох спроб, після чого переніс висоту на 2.29 метри. Але цю спробу Нікітін також не використав - п'яте місце (з таким саме результатом виступив литовець Адріюс Глєбаускас).

Звання чемпіона Європи у підсумку розігрували Джанмарко Тамбері та Максім Нєдосєков. Вони стали єдиними, хто взяв висоту 2.29 метри.

2.31 метри і Тамбері, і Нєдосєков взяли з першої спроби. 2.33 метри - білоруський стрибун знову використовує першу спробу. Тамбері продовжив виступи, але використав додатковий стрибок.

Вирішальною висотою могли стати 2.35 метри. Нєдосєков не зміг її взяти з двох стрибків, після чого спробував зачепитися за 2.37 метри. І зміг - Тамбері, який використав дві спроби для 2.35 метри, повинен був як мінімум повторити цей успіх.

У Тамбері було три спроби, щоб взяти 2.37 метри. Але попри це, та підтримку перед вирішальним стрибком, італійський атлет не зміг її подолати.

Міг Нєдосєков взяти і вищу планку. Білорус двічі стрибнув висоту 2.40 метри, але після невдачі вирішив припинити виступи. Тим не менш, 2.37 метри - найкращий результат сезону у світі.

Стрибки у висоту. Фінал. Чоловіки

 • 1. Максім Нєдосеков (Білорусь) - 2.37 метри
 • 2. Джанмарко Тамбері (Італія) - 2.35
 • 3. Тома Кармой (Бельгія) - 2.26
 • 4. Тобіас Потьє (Німеччина) - 2.26
 • 5. Адріюс Глєбаускас (Литва) - 2.23
 • 5. Дмитро Нікітін (Україна) - 2.23
 • 7. Матеуш Пшибилко (Німеччина) - 2.19
 • 8. Данієль Янковіч (Угорщина) - 2.19

Що відомо

 • Найкращий результат Нікітіна у 2021 році - 2.28 метри на Кубку України в Сумах. Цей самий результат став для нього найкращим у кар'єрі.
 • Єдина перемога Нікітіна на міжнародних змаганнях на дорослому рівні - чемпіонат Балканських країн з легкої атлетики у 2020 році. У Стамбулі він здобув перемогу із результатом 2.24 метри.
 • На чемпіонаті Європи-2019 у Глазго Тамбері переміг із результатом 2.32 метри.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт