Гладійчук та Килипко - за межами топ-5 у стрибках із жердиною. Швейцарка Мозер - чемпіонка Європи

Гладійчук та Килипко - за межами топ-5 у стрибках із жердиною. Швейцарка Мозер - чемпіонка Європи

Гладійчук та Килипко - за межами топ-5 у стрибках із жердиною. Швейцарка Мозер - чемпіонка Європи Dmytro Vakulka

Жіночі стрибки з жердиною на чемпіонаті Європи у Торуні розпочалися одразу з фіналу. Не всі легкоатлетки змогли виконати норматив перед виступом на змаганнях, тому на Євро стрибали всі 10 найкращих.

Найбільше представництво в стрибках із жердиною мала Україна. Двоє українських стрибунок брали участь у змаганнях - Яна Гладійчук та Марина Килипко.

Першу висоту брали лише троє стрибунок, серед них була і Килипко. 4.20 метри підкорилося для них без проблем. А ось на 4.35 і Килипко, і шведці Мікаелі Мейєр знадобилося додаткова спроба - решта спортсменок, у тому числі Яна Гладійчук, взяли її одразу ж. Лише Голлі Бредшоу пропускала кожну із попередніх трьох спроб.

4.45 метри подолати Килипко не змогла. Українська стрибунка разом із шведкою Мейєр залишили змагання на цій стадії. З українок змагання продовжила лише Яна Гладійчук - попередню висоту вона взяла з першої спроби.

Наступну висоту 4.55 метри з першої спроби взяла лише Бредшоу та швейцарка Анжеліка Мозер. Білоруска Ірина Жук вирішила стрибати 4.60 м, Гладійчук висоту з першої спроби не взяла.

Невдалою вийшла і друга спроба Яни Гладійчук - українка збила ногами планку і була в кроці від дострокового вильоту із фіналу. Третя спроба - і знову невдача: жодна із українок не змогла потрапити навіть у п'ятірку найкращих.

Після вильоту Гладійчук у секторі стрибків із жердиною залишилися лише шість спортсменок - бельгійка Фанні Смец також покинула змагання разом із українкою.

4.60 метри взяли з першої спроби Ірина Жук та Тіна Шутей. Голлі Бредшоу та представниця Греції Єлені Клаудія-Полак її пропустили. Змагання продовжили всі стрибунки: Анжеліка Мозер взяла висоту з останньої спроби, а фінка Вільма Мурто після невдалого першого стрибка перенесла висоту на 4.65 метри.

Навіть після 4.65 метрів жодна із спортсменок не покинула змагання. Полак та Мозер взяли її з третьої спроби, а Мурто знову перенесла висоту - 4.70 метри вона мала взяти з першої ж спроби для того, щоб продовжити участь у змаганнях, що їй не вдалося.

Сенсацією на турнірі став виліт Голлі Бредшоу на висоті 4.70 метри. А ось Тіна Шутей та Анжеліка Мозер продовжили виступи, взявши її з першої спроби.

4.75 метри взяла Анжеліка Мозер, якій обов'язково треба було брати цю висоту для перемоги або з метою продовження участі. Проте після невдалої спроби Тіни Шутей чемпіонкою світу стала саме представниця Швейцарії.

Стрибки з жердиною. Фінал. Жінки

 • 1. Анжеліка Мозер (Швейцарія) - 4.75 метри
 • 2. Тіна Шутей (Словенія) - 4.70
 • 3. Голлі Бредшоу (Велика Британія) - 4.65
 • 3. Ірина Жук (Білорусь) - 4.65
 • 5. Єлені Клаудія-Полак (Греція) - 4.55
 • 6. Вільма Мурто (Фінляндія) - 4.55
 • 7. Яна Гладійчук (Україна) - 4.45
 • 7. Фанні Смец (Бельгія) - 4.45
 • 9. Марина Килипко (Україна) - 4.35
 • 9. Мікаела Мейхер (Швеція) - 4.35

Що відомо

 • Найкращий результат Гладійчук у стрибках з жердиною - 4.61 метри на чемпіонаті України у Сумах;
 • Єдина перемога на міжнародних змаганнях Гладійчук у стрибках із жердиною - чемпіонат Балканських країн з легкої атлетики. У 2020 році в Туреччині українка стрибнула на 4.40 метри;
 • Голлі Бредшоу на попередньому чемпіонаті Європи в Глазго фінішувала другою із результатом 4.75 метри. Переможницею стала росіянка Анжеліка Сідорова, яка змагалася у якості нейтрального атлета (4.85 метри).
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт