Близько 26 тисяч єврейського населення Полтавщини знищили під час Голокосту

Близько 26 тисяч єврейського населення Полтавщини знищили під час Голокосту

Близько 26 тисяч єврейського населення Полтавщини знищили під час Голокосту UA: Полтава

Під час окупації у період Другої світової війни євреїв Полтавщини знищували або вивозили в табори. Про це розповіла працівниця краєзнавчого музею Полтави Наталія Кузьменко. За її словами, на Полтавщині євреїв під час окупації реєстрували, а згодом репресували.

Cвітлини ув’язнених, нашивки та одяг – свідчення масового знищення євреїв за часів Другої світової. Його називають Голокостом.

Працівниця краєзнавчого музею Полтави Наталія Кузьменко каже:

"Знищення силами нацистської Німеччини. До цього зараховуюють не лише євреїв за національністю, а також інших людей, які були знищені через їх стан здоров’я, національну чи сексуальну підпорядкованість".

На фото – жителі Полтавщини, які були у концтаборах. Серед них цей 10-річний хлопчик.

Анатолій Ванукевич – в’язень концтаборуUA: Полтава

Анатолій Ванукевич – в’язень концтабору

Працівниця краєзнавчого музею Полтави Наталія Кузьменко розповідає:

"Толя Ванукевич був саме серед в’язнів Освенциму. Зокрема, так званих медичних блоків, де над дітьми і дорослими проводили різноманітні досліди. Йому вдалося вижити, він згодом повернувся, довгий час проживав у Полтаві, отримав освіту".

У таборах євреї робили для себе дерев’яне взуття.

Працівниця краєзнавчого музею Полтави Наталія Кузьменко говорить:

"Так звані шуги, які робили в’язні концтаборів, аби хоч у чомусь було ходити. Адже ніхто не турбувався про їхній санітарний стан, гігієну, взуття".

Взуття, яке робили в’язні концтаборівUA: Полтава

Взуття, яке робили в’язні концтаборів

Концтабори були й на Полтавщині. Зокрема, у Кременчуці, говорить працівник обласного архіву В’ячеслав Сушко:

"Німець Орлянд вишикував на великому морозі 30 осіб єврейської національності. Серед них було багато лікарів, інтелігенції. Описуються в цьому акті знущання над ними і як їх потім розстріляли прямо на подвір’ї табору".

Працівниця краєзнавчого музею Полтави Наталія Кузьменко каже:

"На Полтавщині євреї одразу з початку окупації мали пройти реєстрацію. А згодом були репресивні дії щодо них. Або вони були об’єднані в гетто, а згодом гетто виведені для знищення, або їх виводили за межі, на певну територію і там проводили фізичне знищення".

Загалом під час Голокосту в області знищили 26 тисяч людей. Окупанти вели антисемітську пропаганду, зокрема, через карикатури у газеті "Голос Полтавщини".

Антисемітська пропаганда у газеті "Голос Полтавщини"UA: Полтава

Антисемітська пропаганда у газеті "Голос Полтавщини"

Працівник обласного архіву В’ячеслав Сушко розповідає:

"Вони майже завжди носять у собі таку атрибутику, що єврей – це комерсант, спекулянт, людина, яка наживається на горі інших. Якщо говоримо про 1942 рік, то зустрічаються ще карикатури, якщо говоримо про 1943 – то їх уже немає. Тобто, фактично єврейське населення або було загнане у глибоке підпілля, або знищене".

Нагадаю, Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту Генасамблея ООН запровадила 2005 року. Його відзначають щорічно – 27 січня. Цього дня 1945 солдати Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого концтабору в Освенцимі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди