Україна піднялася на 17 позицій в рейтингу соціального прогресу

Україна піднялася на 17 позицій в рейтингу соціального прогресу

Україна піднялася на 17 позицій в рейтингу соціального прогресу socialprogress.org

У 2020 році Україна піднялася на 17 позицій в світовому рейтингу за значенням індексу соціального прогресу (Social Progress Index) та посіла 63 місце.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

Індекс України становить 73,38 бали (у 2019 році він становив 66,97). В порівнянні з 2019 роком Україна піднялась на 17 позицій з 80 місця на 63, випередивши Шрі-Ланку, Македонію, Казахстан, Молдову, Росію, Парагвай та Кабо-Верде, які роком раніше мали кращі показники індексу, ніж Україна.

При цьому, у 2020 році кількість країн, які входять до перших трьох груп, – з дуже викою якістю життя,  високою якістю життя та помірно високою якістю життя – скоротилась зі 104 до 71. Це сталось переважно через пандемію, погіршення доступу до необхідних медичних послуг та навантаження на системи охорони здоров’я країн. Україна не лише залишилась у третій групі, але і покращила свої результати.

"В світі вже давно критикується підхід до оцінки добробуту людей лише через вимірювання економічних показників, як, наприклад, ВВП. Безумовно, зростання доходів веде до зростання рівня життя, але в світі можна побачити як значний соціальних розвиток в країнах при достатньо скромних рівнях доходів, так і зменшення благополуччя людей при порівняно високих доходах. Індекс соціального прогресу – це спроба продемонструвати, до чого мають прагнути країни та уряди на додаток до суто економічного зростання, щоб люди почували себе комфортно в своїй країні", – пояснила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Що відомо

  • За підсумками 2020 Україна піднялася на 7 позицій у рейтингу економічних свобод та посіла 127 місце.
  • У 2020 році Україна посіла 92 місце у рейтингу добробуту країн, складеним міжнародною аналітичною організацією Legatum Institute.
  • Україна посіла 45 місце серед 131 країни у рейтингу "Глобальний інноваційний індекс 2020", покращивши минулорічний результат на дві сходинки.
  • Україна посіла перше місце у рейтингу використання криптовалют. У межах нашої країни зафіксовано найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.
  • Україна посіла 56 місце з 60 в рейтингу інноваційного розвитку економіки, опустившись на 3 сходинки порівняно з минулим роком і опинившись на позицію вище за В'єтнам, який, навпаки, піднявся на три сходинки.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди