Для ремонту Нотр-Даму де Парі зрубають тисячу 100-літніх дубів

Для ремонту Нотр-Даму де Парі зрубають тисячу 100-літніх дубів

Для ремонту Нотр-Даму де Парі зрубають тисячу 100-літніх дубів AP

Для ремонту шпилю Собору Паризької Богоматері, пошкодженого внаслідок пожежі, влада Франції планує зрубати близько тисяч дубів віком понад 100 років.

Про це повідомляє видання France Bleu.

Вирубки дубів будуть проводитися по всій території країни. Перший дуб зрубають 8 березня у лісі Берсе на північному сході країни.

Для того, аби відбудувати готичний собор за автентичними технологіями, дерева повинні бути прямими, мати діаметр 50-90 см і висоту 8-14 метрів. Щоб зберегти цінні властивості деревини, дуби потрібно рубати не пізніше кінця березня, поки дерево має менше соків, і потім сушити протягом 18 місяців.

Як повідомила Домініка де Вільбон, керівниця Національного офісу лісництва Франції, в основному на потреби ремонту собору підуть дуби, висаджені наприкінці 19 століття на потреби військово-морських сил Франції. Оскільки на початку 20-го століття військові кораблі почали будувати з цільнометалевими корпусами, дерева залишилися невикористаними.

Що відомо

  • Ввечері 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері спалахнув вогонь. Це сталося у верхній частині, де проводились ремонтні роботи. Вогонь швидко охопив значну частину покрівлі заставленої риштованнями будівлі.
  • Під час пожежі обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем посередині. Шпиль був 93 метри заввишки.
  • Згодом вогонь перекинувся й на одну з башт західного фасаду, але пожежниками вдалося загасити його в зародку.
  • Загалом до гасіння пожежі були залучені десятки одиниць спецтехніки та близько 400 пожежників. Пожежні гелікоптери не застосовували, бо ті скидають одразу тонни води, що може завдати не меншої шкоди будівлі, ніж сам вогонь.
  • Проте рятувальникам вдалося врятувати значну частину культурних цінностей, у тому числі унікальні картини та статуї.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше