Три українки вийшли у фінал стрибків у висоту чемпіонату Європи в Торуні

Три українки вийшли у фінал стрибків у висоту чемпіонату Європи в Торуні

Три українки вийшли у фінал стрибків у висоту чемпіонату Європи в Торуні AP

Усі три - у фіналі.

Жіноча кваліфікація стрибків у висоту стала початком виступів на змаганнях трьох українок - Юлії Левченко, Ірини Геращенко та Ярослави Магучіх.

Дивитися чемпіонат Європи наживо в Україні - на сайті Суспільне Спорт.

У кваліфікації стрибків у висоту брали участь 17 легкоатлеток. За регламентом змагань, до фіналу автоматично проходили ті стрибунки, які взяли висоту 1.94 метри, або ж потрапили топ-8 найкращих, якщо висоту 1.94 метри взяли менше восьми спортсменок.

Українки майже без проблем подолали кваліфікацію і забезпечили собі виступ у фіналі. Однак майже до останнього всі стрибунки, які заявилися на кваліфікацію, намагалися вибороти собі перепустку у фінал.

Перша висота - 1.76 метри, Ірина Геращенко та Юлія Левченко розпочали виступи саме із цієї висоти, а ось Ярослава Магучіх - з наступної планки, 1.82 метри.

За підсумками перших двох стрибків жодна із спортсменок не припинила участь на змаганнях. Так само було і під час стрибків на висоту 1.87 метри - чотирьом спортсменкам знадобилося три спроби, щоб її подолати, але усі 17 стрибунок подолали позначку.

Геращенко, Левченко та Магучіх продовжували брати висоту з першої спроби.

А ось на висоті 1.91 метри проблеми виникли майже в усіх. Лише Магучіх, Геращенко та італійка Алесія Трост упоралися з першої спроби із цією планкою. Іншим спортсменкам це вдалося не одразу.

Юлія Левченко не змогла взяти висоту 1.91 м і з другої спроби. Але з третьої - взяла та гарантувала собі участь у фіналі змагань. У підсумку лише вісім спортсменок взяли цю планку і потрапили до фіналу.

Стрибки у висоту. Кваліфікація

 1. Ірина Геращенко (Україна) - 1.91 метри
 2. Ярослава Магучіх (Україна) - 1.91
 3. Алесія Трост (Італія) - 1.91
 4. Даніела Станчу (Румунія) - 1.91
 5. Марія Вуковіч (Чорнорія) - 1.91
 6. Елла Юнніла (Фінляндія) - 1.91
 7. Юлія Левченко (Україна) - 1.91
 8. Емілі Бортвік (Велика Британія) - 1.91

Що відомо

 • Ярослава Магучіх - лідерка світового рейтингу у стрибках у висоту. Найкращий результат сезону українки - 2.06 метри - є одним із найкращих стрибків у висоту в історії на змаганнях у приміщенні.
 • Найкращий результат Левченко у 2021 році - 1.96 метри (турнір у Банській Бистриці). Ірина Геращенко брала лише висоту 1.94 метри на змаганнях у Франції.

Що далі

 • Фінал стрибків у висоту серед жінок відбудеться у неділю, 7 березня (початок - о 18:45).
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт