CША запровадили санкції проти Коломойського та його родини

CША запровадили санкції проти Коломойського та його родини

CША запровадили санкції проти Коломойського та його родини
. Фото: УНІАН

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його родини.

Про це повідомляє посольство США в Україні.

"Сьогодні я оголошую про внесення до санкційного списку олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції", – повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Санкції забороняють Коломойському та його родині в'їзд на територію США.

Держдеп США заявив, що перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації України з 2014 по 2015 рік, Коломойський брав участь у корупційних діяннях, що підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування, включаючи використання свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди.

"Хоча нинішнє визначення базується на діях у час його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння поточними безнастанними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього", – наголосив Блінкен.

Дане рішення ухвалене відповідно до розділу 7031(c) Закону США про фінансування Державного департаменту, іноземних операцій та дотичних програм 2020 року. Окрім самого Ігоря Коломойського, до санкційного списку внесли членів найближчої родини Ігоря Коломойського: дружину Ірину Коломойську, дочку Анжеліку та сина Ізраїля Цві Коломойського.

Суспільне звернулося за коментарем до Ігоря Коломойського стосовно ситуації, що склалася, але поки не отримало відповіді.

Джон Хербст, колишній посол США в Україні під час онлайн-конференції "План дій Байдена щодо України" зазначив, що стосовно України влада США має вживати заходів проти основних корупціонерів, що підривають реформи.

"Я радий повідомити, що уряд США втілив цю рекомендацію у вигляді санкцій проти Ігоря Коломойського", – зазначив Хербст.

Що відомо

  • Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".
  • Наприкінці 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
  • Результати незалежного розслідування компанії Kroll від 2018 р. підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у 5.5 мільярдів доларів.
  • 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
  • Загалом, в українських та закордонних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова та афілійованих до них компаній.
  • 21 травня "Приватбанк" звернувся до Канцелярського суду американського штату Делавер з позовом про відшкодування збитків від протиправних дій Ігоря Коломойського. Загалом у позові йдеться про "відмивання грошей" протягом майже 10 років загальним обсягом у $470 мільярдів.
  • У серпні п'ятьом американським компаніям українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова схвалили кредитування на суму у $13,3 млн через федеральну програму, спрямовану на збереження робочих місць під час пандемії коронавірусу.

На початок