Місія МВФ повернеться до України після завершення обмеження ціни на газ – Корнієнко

Місія МВФ повернеться до України після завершення обмеження ціни на газ – Корнієнко

Місія МВФ повернеться до України після завершення обмеження ціни на газ – Корнієнко
Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. Фото: УНІАН

Місія МВФ має запрацювати в Україні у квітні цього року, після того, як втратить силу встановлена урядом гранична ціна на газ для населення.

Про це Суспільному повідомив голова партії “Слуга Народу” Олександр Корнієнко.

"Місія МВФ завершила свою проміжну роботу і вони вказали на нюанси в нашій спільній роботі, які їх хвилюють по виконанню домовленостей. Сказали, що скоро повернуться, зокрема, після того, як закінчиться наша історія з газом. Вона триває до першого квітня", – пояснив Корнієнко.

Голова "Слуги народу" підкреслив, що ручне регулювання цін на газ не є єдиним зауваженням МВФ до України. За його словами, "також їх хвилює судова реформа та антикорупційне законодавство”.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав п'ять ключових питань у переговорах України та МВФ. За його словами, перший пункт - це обмеження ціни на газ для населення на рівні 6,99 гривні за кубометр, яке буде скасовано з 31 березня.

Що стосується другого питання, то це має бути узгодження макропоказників 2022-2023 років.

"І три ключових питання - судова реформа, закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення декларації або заповнення її у не належний спосіб, а також закон про НАБУ - про призначення голови та його легітимізацію відповідно до Конституції", – додав Шмигаль.

Що відомо

  • 17 вересня 2020 року в Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з ключових умов для надання кредитів Україні є незалежність її антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • 21 грудня 2020 року віртуальна місія МВФ розпочала роботу в Україні. За результатами цієї роботи, наприкінці в кінці лютого або на початку березня 2021 року, Україна розраховувала отримати наступний транш у межах програми stand-by.
  • 13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, однак сторони не домовилися про перегляд програми stand by. У МВФ заявили, що для завершення першого перегляду програми потрібен більший прогрес.

На початок