Як працюватимуть нові місцеві адміністрації. Пояснює Мінрегіонів

Як працюватимуть нові місцеві адміністрації. Пояснює Мінрегіонів

Як працюватимуть нові місцеві адміністрації. Пояснює Мінрегіонів
. Facebook

Верховна рада прийняла у першому читані розроблений Міністерством розвитку громад та територій законопроєкт про місцеві державні адміністрації.

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіонів.

"Чинний закон про місцеві держадміністрації, прийнятий 22 роки тому, в умовах децентралізації втратив свою актуальність і потребує змін. Саме тому Мінрегіон спільно з народними депутатами розробив новий законопроєкт, який передбачає чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій", – пояснив Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій.

Необхідність прийняття цього закону обумовлена реформою децентралізації та передачі більшості повноважень до об'єднаних територіальних громад. Як наслідок, державні адміністрації у новостворених районах не можуть працювати режимі, який існував до реформи, та потребують уточнення своїх повноважень

Передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції:

  • координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;
  • забезпечуватимуть законність на території;
  • до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Голови місцевих державних адміністрацій після набрання чинності цим Законом продовжують здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України. У подальшому голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки.

Що відомо

  • На Дніпропетровщині призначили трьох голів райдержадміністрацій: Новомосковської, Нікопольської та Криворізької. Розпорядження про призначення підписав президент України Володимир Зеленський.
  • Верховна рада призначила на 31 жовтня 2021 року позачергові вибори сільських та міських голів у п'яти населених пунктах України.
  • Президент Володимир Зеленський призначив головою Одеської районної державної адміністрації Юрія Крука.
На початок