Україну повернули на четверте місце в жіночій естафеті в Нове-Место. Спершу команду дискваліфікували

Україну повернули на четверте місце в жіночій естафеті в Нове-Место. Спершу команду дискваліфікували

Україну повернули на четверте місце в жіночій естафеті в Нове-Место. Спершу команду дискваліфікували AP

Гонку Україна закінчила четвертою.

ОНОВЛЕНО: Україна подала протест на дискваліфікацію через неправильну передачу естфаети. ЙОго задовольнили. Україну повернули на четверте місце.

Першою гонкою на етапі Кубка світу у Нове-Место стала жіноча естафета. У складі збірної України бігли тіж біатлоністки, які здобули "бронзу" на чемпіонаті світу в Поклюці - Дар'я Блашко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Олена Підгрушна.

Проте одна зміна все ж була. Першою естафету у складі збірної України бігла Дар'я Блашко. І пройшла свій етап майже ідеально. Блашко припустилася лише двох хиб на вогневих рубежах (по одному на стрільбі лежачи та "стійці"), завдяки чому підняла Україну на четверте місце.

Блашко передала естафету Юлії Джимі третьою, із відставанням лише в 2.3 секунди. Крім непоганої роботи на вогневому рубежі, Блашко добре пройшла і сам етап, програвши на дистанції норвежці Інгрід Тандревольд лише 8.1 секунду.

Юлія Джима розпочала стрільбу також із хиб. Проте, на відміну від Блашко, два додаткових патрони українці знадобилися вже після першої стрільби, після чого вона вийшла з вогневого рубежу шостою. Друга стрільба - ще один додатковий патрон, але завдяки хибам у суперниць Джима повернула четверту позицію Україні. Проте відставання було трохи більшим - 12 секунд.

Як і під час першої передачі естафети, Джима закінчила етап третьою. Однак відставання від збірної Норвегії збільшилося до 21 секунди. Третій етап від України мала бігти Анастасія Меркушина.

Меркушина підходила до третьої стрільби на четвертій позиції, дозволивши себе випередити Ганну Солу з Білорусі. Але це не допомогло їй відстріляти чисто - чотири хиби та одне коло штрафу. Після стрільби Меркушина вийшла 9-ю із відставанням у одну хвилину від Норвегії.

Перед "стійкою" відставання Меркушини від лідерки складало 1:14 хвилини. Один додатковий патрон, але покращена позиція - Україна вийшла восьмою, випередивши Селіну Гаспарін з Швейцарії. Але із значно меншим відставанням - 42 секунди.

Естафету Меркушина передала Олені Підгрушній дев'ятій, пропустивши Селіні Гаспарін із відставанням у 50 секунд. На дистанції українка програла майже 42 секунди.

Підгрушна поступово почала відігравати відставання від проміжної лідерки Ельвіри Еберг. До стрільби лежачи українка підходила із 47-секундним відставанням і випередивши швейцарку Лєну Хекі. Один додатковий патрон, але восьме місце - з вогневого рубежа Підгрушна вийшла із відставанням у 1:02 хвилини.

Останню стрільбу українка ідеально провела - жодного додаткового патрону. Вже на дистанції Підгрушна рухалася на четвертій позиції із відставанням у 33 секунди від лідерки і в 5 секундах від француженки. У підсумку четверте місце, але навіть його Україна не отримала - дискваліфікація.

Переможницями жіночої естафети стали шведки, які на фініші випередили білорусок. Третє місце зберегла Франція - Підгрушній не вистачило секунди, щоб наздогнати Жулію Сімон.

Нове-Место. Жіноча естафета. Результати

  1. Швеція (0+6) +1:03:26.6
  2. Білорусь (0+9) +1.2
  3. Франція (1+8) +27.8
  4. Україна (1+10) +28.7
  5. Норвегія (1+10) +40.0
  6. США (0+7) +40.1
  7. Італія (0+10) +40.1
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів