Жителька Херсонщини 13 років чекає на приватизацію землі та нерухомості: які причини

Жителька Херсонщини 13 років чекає на приватизацію землі та нерухомості: які причини

Жителька Херсонщини 13 років чекає на приватизацію землі та нерухомості: які причини Суспільне Херсон

На приватизацію землі і нерухомості 13 років жителька Херсонської області Людмила Бут чекає, щоб приватизувати свій будинок у Скадовську.

Мікрорайон Біла Акація у Скадовську. Саме тут не може приватизувати свою земельну ділянку Людмила Бут:

"Коли ми купили цей будинок, приватизувати його не можна. 55% готовності на право власності через рішення суду ми встановлювали. А земельну ділянку з 2012 року не можемо приватизувати. То проблемою був генеральний план міста, а далі я й не знаю як".

Зі своїм питанням жінка приходить до міського голови Олександра Яковлєва, який відповідає наступне:

"На Білій Акації видавалися людям землі після Чорнобильської катастрофи, там багато будинків побудовано, люди живуть там, є магазин, туди ходять автобуси, але люди не можуть там приватизувати земельну ділянку, оскільки при підготовці документу Держгеокадастр дає негативний висновок, бо це знаходиться за межами міста. Фактично вони праві, бо проєкт погодження меж міста досі не погоджений нами фінально, хоча ці роботи були і в 2012 році, і в 2017, і сьогодні ми знову на тому етапі, що нам кажуть – доведіть, де ваші конкретно території. Тобто йде стопор".

Жителька Херсонщини 13 років чекає на приватизацію землі та нерухомості: які причиниСуспільне Херсон

Олександр Яковлєв говорить що 2016 року частину земельних ділянок, де будинки були введенні в експлуатацію, приватизувати вдалося. Стосовно проєкту землеустрою щодо встановлення та зміни меж Скадовська міський голова говорить, що до Держземресурсів зверталися, та отримали зауваження, які виправити складно:

"Головне зауваження, яке нам не вдалося виконати - це те, що відсутній перелік земельних ділянок державної власності із зазначенням кадастрових номерів, площі, цільового призначення, які переходять в комунальну власність відповідної територіальної громади. Ми з 640 га розширяємося до 1452 га і нам на всі ті земельні ділянки, на які ми хочемо розширити, необхідно чітко вказати кадастрові номери тощо, але багато там ділянок були невідомого користування, ми не змогли надати такий перелік".

Жителька Херсонщини 13 років чекає на приватизацію землі та нерухомості: які причиниСуспільне Херсон

У відділі землевпорядкування, архітектури і земельних відносин говорять, що ситуація Людмили Бут вирішиться позитивно, - розповіла головна спеціалістка Лариса Бабенко:

"У неї є рішення суду про визнання права власності на недобудований житловий будинок 55 % . Це є право власності на недобудову. Тому їй сьогодні зробити у 2 екземплярах ці документи: паспорт, техпаспорт, рішення суду і прийти до нас написати заяву. Ми винесемо на сесію і питання буде вирішуватися".

Та за словами Лариси Бабенко, не можуть приватизувати земельні ділянки і ті, хто проживає у житловому масиві Колгоспний. Ускладнено все тим, що немає документа на міську раду, у якому було би зазначено рішення на проєкт землеустрою. Тому на даний час можна лише оформити кадастровий номер і розмістити у базі свою земельну ділянку.

Еріка Авдєєва, В'ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди