Скільки українців відзначатимуть 8 березня. Дані Рейтингу

Скільки українців відзначатимуть 8 березня. Дані Рейтингу

Опитування
Скільки українців відзначатимуть 8 березня. Дані Рейтингу
. УНІАН

За даними дослідження "Гендерні ролі і стереотипи" соціологічної групи "Рейтинг", 68% людей відзначатимуть Міжнародний жіночий день. Водночас останні дев'ять років в Україні зменшується кількість тих, хто святкує 8 березня.

Про це повідомив заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів.

"68% опитаних соціологічною службою кажуть, що відзначатимуть 8 березня, 29 % – не будуть. Динаміка за останні 9 років — зменшується кількість тих, хто святкує 8 березня. Більш важливим це свято є для мешканців сходу та півдня, та тих, хто у шлюбі", – розповів Мисів.

За даними дослідження, на заході країни 8 березня не збираються святкувати майже 40% опитаних. Серед тих, хто розлучений, або не одружений таких – 36%. 

Читайте також: Більшість українців вважає, що жінки мають менше можливостей у політиці

Як розповів Мисів, 35 % опитаних людей говорять про те, що нерівності між обома статями є досить розповсюдженими в Україні. Протилежну думку мають – 56 %. Про нерівності більше говорять жінки.

"Чоловіки мають більше можливостей у кар'єрному зростанні — сказали 34 % опитаних, 45 % вважають, що чоловіки мають більше можливостей в оплаті праці, а у політичній діяльності — відповіли 54 % респондентів. Лише 12 % опитаних говорять, що жінки мають перевагу у кар'єрному зростанні", – розповів Мисів.

Він зазначив, що 39 % опитаних сказали, що найчастіше в родині готує їсти жінка, 37 % відповіли, що жінка частіше займається хатніми справами. Водночас 54 % опитаних вважають, що виховують дітей чоловік і жінка порівну, а 50 % сказали, що жінка і чоловік порівну розпоряджаються сімейним бюджетом.

Довідка: дослідження соціологічної групи "Рейтинг" відбувалося 27-28  лютого 2021 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. 1500 респондентів опитували методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка опитування з довірчою імовірністю 0,95 – не більше 2,5%. 

На початок