Українські вчені випробовують методику лікування COVID-19 стовбуровими клітинами

Українські вчені випробовують методику лікування COVID-19 стовбуровими клітинами

Українські вчені випробовують методику лікування COVID-19 стовбуровими клітинами adm.dp.gov.ua

Вчені з Національної академії наук України розробили методику лікування COVID-19 за допомогою стовбурових клітин.

Про це повідомляє пресслужба Інститут молекулярної біології НАН України.

Вчені отримали результати першого етапу клінічних досліджень з лікування важкої коронавірусної пневмонії стовбуровими клітинами. У дослідженні взяли участь 13 пацієнтів з тяжким перебігом хвороби. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24-ий тиждень у решти пацієнтів спостерігалося пришвидшене відновлення легенів.

"Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легень внаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", – поясним старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ Володимир Шаблій.

Клінічне дослідження лікування COVID-19 стовбуровими клітинами проводиться за участю Інституту клітинної терапії у співпраці з Київською міською клінічною лікарнею № 4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Клітинні препарати виготовлено біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії відповідно до міжнародних стандартів.

"Для того, щоб отримати повноцінні дані стосовно ефективності даного методу, спостереження за пацієнтами має тривати не менше року. Ми повинні порівняти віддалені результати ефективності застосування стовбурових клітин з методом лікування, що затверджений протоколом МОЗ. Дані спостереження на 24-ий тиждень після введення дозволяють зробити висновок, що метод застосування стовбурових клітин є не тільки безпечним, не спостерігалося жодних небажаних явищ, а й ефективним як у швидкості одужання пацієнтів, так і у попередженні розвитку фіброзу легень", – додав Шаблій.

Що відомо

  • Вчені з Данії, які є лідерами у розшифровці геномів коронавірусів, заявляють, що новий штам COVID-19, який спочатку виявили у Великій Британії, може спровокувати третю хвилю епідемії по всій Європі.
  • Вчені з Кембриджського університету у Великій Британії дійшли висновку, що лікування пацієнтів з COVID-19 за допомогою переливання плазми може провокувати мутації коронавірусу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди