У Рівному в 2020-му році зареєстрували на 11% менше пожеж, ніж у 2019-му. Такі дані оприлюднили на офіційному сайті міськради. Основною причиною виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електромереж та підпали.
У повідомленні зазначають, що зазвичай пожежі виникають у житлових будинках. Особливу небезпеку становлять багатоповерхівки, адже протипожежну систему у будинку пошкоджують мешканці, коли роблять ремонт у помешканнях.
Що каже статистика
Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій в області прозвітувало перед Рівненською міськрадою про кількість пожеж, які зафіксували в обласному центі за 2020-й рік.
Торік зареєстрували 126 пожеж, а це на 11% менше, ніж за аналогічний період у 2019 році – 141 пожежа. На 59% зменшились й матеріальні збитки, завдані вогнем. У 2020-му році вони складали понад 12 мільйонів гривень, у 2019-му році майже 31 мільйон.
Також у 2020-му році на 34% зменшились й побічні збитки, спричинені вогнем, вони становили майже 30 мільйонів гривень. У 2019-му році за аналогічний період ця сума сягала майже 36 мільйонів гривень.
У 2020-му році в обласному центрі вогонь знищив та пошкодив 56 будинків та споруд, у 2019-му році – 60. Також у 2020-му році під час пожеж вогонь пошкодив та знищив 27 автомобілів. У 2019-му році було 36.
Минулого року під час пожежі рятувальники зафіксували у Рівному одну загибель на пожежі, ще одна людина отримала травми. За 2019-й рік ніхто не помер, двоє травмувалось.
Основні причини виникнення пожеж в обласному центрі за 2020-й рік
- необережне поводження з вогнем – 62 пожежі;
- порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок і електромереж – 29 пожеж;
- занесення стороннього джерела запалювання (підпал) – 22 пожежі.
Де і коли виникають пожежі
Зазвичай пожежі виникають у житловому секторі. У 2020-му році на гасіння Служба порятунку виїжджала 57 разів, з них 42 рази гасили вогонь у житлових будинках, де зафіксували одну смерть.
У пресслужбі міськради зазначають, що особливу небезпеку в питаннях протипожежної безпеки становлять висотні будинки та підвищеної поверховості. Такі архітектурні споруди належать до об'єктів з масовим перебуванням людей.
Основні недоліки протипожежної системи багатоповерхових будинків:
- зміщення та демонтаж датчиків пожежної сигналізації мешканцями багатоповерхового будинку під час ремонту у помешканнях;
- загальні поверхові коридори облаштовані додатковими перегородками, що ускладнює, а в деяких випадках унеможливлює роботу системи димовидалення;
- відсутні механізми самозакриття дверей та їх ущільнення в притулах, через що дим безперешкодно поширюється будинком та створює передумови для швидкого вертикального розповсюдження пожежі, що ускладнює, а в деяких випадках і унеможливлює роботу системи димовидалення та безпечну евакуацію людей під час пожежі;
- не укомплектовані пожежні крани пожежними рукавами та стволами, відсутнє евакуаційне освітлення в коридорах та на сходових клітках.
Усю протипожежну інформацію мешканцям багатоповерхівки повинні надавати управлінські компанії або голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, – зазначають в пресслужбі Рівненської міськради. Там додають, що власники помешкань повинні забезпечувати своє житло протипожежним інвентарем.