На Житомирщині через відсутність фінансування закривають відділення догляду за непрацездатними

На Житомирщині через відсутність фінансування закривають відділення догляду за непрацездатними

На Житомирщині через відсутність фінансування закривають відділення догляду за непрацездатними Сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

З 26 лютого через відсутність фінансування призупинило роботу стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання непрацездатних громадян у селі Краснопіль. Підопічних перевели до іншого закладу. Долю приміщення вирішуватиме Житомирська райрада.

25 лютого на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини опублікували повідомлення про результати моніторингового візиту до Краснопільського стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що на Чуднівщині (нині Бердичівський район).

На Житомирщині через відсутність фінансування закривають відділення догляду за непрацездатнимиСайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Стаціонарне відділення для проживання непрацездатних громадян у селі Краснопіль

За висновками регіональних представників Уповноваженого в Житомирській області, у відділенні накопичилися борги за комунальні послуги, працівникам перестали платити зарплату, а підопічних не змогли повноцінно харчувати. Причиною цьому стало припинення фінансування закладу з 1 січня 2021 року.

У коментарі журналістам Суспільного регіональний представник Уповноваженого в Житомирській області Петро Грибан сказав, що перевірку у відділенні провели 24 лютого. Зробили це, реагуючи на відповідне звернення громадян.

Кореспондентка Суспільного Людмила Семенюк побувала на місці та поспілкувалися з керівництвом і підопічними Краснопільського відділення догляду для непрацездатних.

Директорка територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чудніської райдержадміністрації Тетяна Луценко, яка також є головою ліквідаційної комісії, розповіла, що відділення у Краснополі створили у грудні 2012 року рішенням Чуднівської райдержадміністрації. Організували його на базі колишньої дільничної лікарні села Краснопіль. Фінансували новостворене відділення, яке увійшло до структури територіального центру соціального обслуговування, коштом районного бюджету. Протягом восьми років у відділенні перебували від 20 до 30 осіб, яких обслуговували 13 працівників. Підопічних харчували, доглядали, надавали медичну та соціально-побутову допомогу.

"У зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою й реорганізацією районних державних адміністрацій розпорядженням голови Чуднівської РДА №187 від 22.10.20 року з 22 грудня 2020 року припинено роботу нашого територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) шляхом його ліквідації, – говорить Тетяна Луценко. – Відповідно, з 1 січня 2021 року зупинено фінансування Краснопільського стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання громадян, яке є нашим структурним підрозділом. Таким чином, припинилася виплата заробітної плати працівникам відділення, виникли проблеми з харчуванням та накопичилися борги за комунальні послуги".

З 26 лютого Краснопільське стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання непрацездатних громадян призупинило свою роботу.

За словами Тетяни Луценко, вони звернулися до благодійної організації "Благодійний фонд "Лікарня Іванопіль" із сусіднього селища Іванопіль і з 23 по 25 лютого усіх 23 підопічних Краснопільського відділення перевели в цей заклад.

Директорка благодійної організації "Благодійний фонд "Лікарня Іванопіль" Тетяна Карп’юк в коментарі кореспондентці Суспільного Людмилі Семенюк розповіла, що фонд вони створили у 2018 році на базі колишнього стаціонарного відділення Іванопільської дільничної лікарні. За цей час у палатах зробили ремонт, додатково обладнали їх меблями і розмістили там одиноких людей, які потребують постійного догляду.

"Серед 29 наших підопічних – жителі Чуднівщини, Житомира, Андрушівки та інших населених пунктів. Наймолодшому з чоловіків – 48 років (він є учасником АТО), а найстаршій жінці – 94 роки. Загалом у палатах можна розмістити біля 60 осіб, і коли до нас звернулися із проханням прийняти 23 підопічних з Краснопільського відділення, то ми погодилися. Незадовго до цього одна з міжнародних благодійних організацій передала нам нові сучасні функціональні ліжка та постіль, які були видані новоприбулим. Наразі ми створюємо всі необхідні умови для того, щоб наші підопічні відчували себе комфортно", – повідомила Тетяна Карп'юк.

73-річний Володимир Костянтинович Олійник – один із тих, кого переселили з Краснопільського відділення в Іванопіль. Чоловік каже, що нове місце перебування йому подобається, хоча і є певні незручності.

"У Краснопільському будинку для пристарілих я перебував майже від часу його створення. Уже звик там до всього і коли повідомили, що відділення закривають, то мені як і іншим людям було прикро від того. 23 лютого разом з усіма мене перевезли в Іванопіль. Нас тут дуже гарно зустріли. Тут хороші палати, зручні ліжка, смачне чотириразове харчування. Однак є незручність у тому, що тут ми перебуваємо на другому поверсі і людям з хворими ногами важко виходити на свіже повітря. У Краснополі, де одноповерхове приміщення, було легко вийти на вулицю", – розповів Володимир Костянтинович.

Ще один "переселенець" з Краснополя 72-річний Микола Митрофанович Довбуш теж уже облаштувався на новому місці. Каже, що поки все подобається.

Та не всі підопічні відділення підтримали ідею з переселенням, вирішивши оскаржити рішення про закриття Краснопільського відділення.

За словами Тетяни Луценко, після того, як Чуднівська районна рада прийняла рішення закрити Краснопільське відділення, його підопічні вирішили у судовому порядку оскаржити це розпорядження. Нині справа перебуває на розгляді в Житомирському окружному адміністративному суді.

"Приміщення стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання літніх людей, яке знаходиться у нашому селі Краснопіль, не було вчасно передане на баланс Краснопільської громади владою Чуднівського району, до якого входила наша громада, – поінформувала заступниця голови Краснопільської сільської ради Ірина Рибак. – Нині ми уже увійшли до складу Бердичіського району, а правонаступником соціального закладу стала Житомирська районна рада, яка й вирішуватиме подальшу долю приміщення".

Додамо, що стаціонарне відділення у Краснополі було розраховане на проживання 30 людей – від одного до чотирьох підопічних у кімнаті. Кожна зі згаданих кімнат, за словами регіонального представника Уповноваженого в Житомирській області Петра Грибана, була належно облаштована, а підопічних забезпечували належним доглядом відповідно до укладених договорів про надання соціальних послуг.

На Житомирщині через відсутність фінансування закривають відділення догляду за непрацездатнимиСайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Стаціонарне відділення для проживання непрацездатних громадян у селі Краснопіль

Авторка: Людмила Семенюк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди