Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників. Що про них відомо

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників. Що про них відомо

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників. Що про них відомо Коллаж Суспільне

Президент Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій проти десяти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну. Суспільне зібрало відомості про зрадників, яких звинувачують у сприянні окупації Криму і частини Донбасу.

Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента, він набирає чинності із дня публікування.

"Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони, введеного в дію цим указом, покласти на секретаря Ради національної безпеки і оборони", – йдеться в указі.

Реалізацію та моніторинг ефективності санкцій мають забезпечити Кабінет міністрів, Служба безпеки та Національний банк.

Які обмеження вводяться

За рішенням РНБО передбачається, що військовим, які підпали під санкції, заборонено виводити гроші та активи за межі України. Також вони не можуть виконувати торговельні операції та тимчасово користуватися своїм майном.

Зокрема ще їм обмежено чи припинено транзит ресурсів, польотів та перевезень територією України, заборонена видача дозволів та ліцензій НБУ на здійснення інвестицій в іноземну державу та розміщення валюти на рахунках на території іншої держави.

Також особам заборонена участь у приватизації чи оренді держмайна. Їм анулюють ліцензії чи дозволи на користування надрами.

Окрім цього вони будуть позбавлені військових та спеціальних звань і державних нагород.

Що відомо про зрадників

За рішенням РНБО, яке було ухвалене 26 лютого, санкції стосуються 10 осіб: Дениса Березовського, Станіслава Шапортова, Сергія Нянчура, Юрія Катовського, Олександра Якименка, Володимира Товського, Сергія Ханжи, Сергія Єлисеєва, Дмитра Шакура, Віталія Захарченка.

Березовський Денис Валентинович, народився 15.07.1974 контрадмірал

1 березня 2014 року під час агресії Росії в Криму уряд призначив Дениса Березовського командувачем Військово-морських сил України.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківwikimedia.org

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

Невдовзі Березовський відмовився виконувати накази влади, зрадив присязі, а підлеглим йому частинам наказав здати зброю. 20 квітня 2012 року указом Володимира Путіна був призначений на посаду заступника командувача Чорноморського флоту РФ.

Шапортов Станіслав Володимирович, народився 16.02.1967, генерал-майор

Колишній начальник управління державної охорони України — директор департаменту охорони Управління держохорони в АР Крим.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківFacebook.com

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

На початку березня 2014 року перейшов на бік Росії. У квітні в.о. президента Олександр Турчинов звільнив Шапортова з посади. До вересня 2016 — служив у збройних силах РФ командиром військової частини. Окупаційною владою був призначений заступником голови адміністрації Ялти.

Няньчур Сергій Миколайович, народився 18.01.1970, генерал-майор юстиції, державний радник юстиції 3 класу

У 2014 році Няньчур порушив присягу Україні, за даними слідства, перейшов на службу до незаконно створеного органу "Військова прокуратура Чорноморського Флоту Російської Федерації" на посаду "першого заступника військового прокурора Чорноморського флоту Російської Федерації" із присвоєним званням "генерал-майор юстиції".

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківМиротворець

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

Також слідство встановило, що Няньчур позивався до суду в інтересах міноборони РФ стосовно майна міноборони України.

Катовський Юрій Олексійович, народився 09.08.1964, генерал-майор

Колишній співробітник ГУ СБУ в АР Крим.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківYouTube

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

Після окупації Криму перейшов на бік Росії, окупаційною владою був призначений “президентом кримської асоціації ветеранів підрозділів антитерору “Альфа”

Якименко Олександр Григорович, народився 22.12.1964, генерал-майор

Колишній голова Служби безпеки України. Підозрюваний у державній зраді та злочинах проти людяності під час Революції Гідності. 19 лютого 2014 року повідомив, що СБУ спільно з Антитерористичним центром розпочинають “антитерористичну” операцію на території України.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківPoliteka

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

24 лютого Якименко був звільнений з посади голови СБУ. 25 травня під час спецоперації було затримано трьох українців, які планували терористичні акції в Бердянську та Миколаєві. За даними СБУ, Олександр Якименко причетний до незаконного постачання з окупованого Криму зброї та вибухівки, яку виявили і вилучили в Бердянську. Відтак його розшукують за допомогу терористичним організаціям. Переховується в Росії.

Тоцький Володимир Володимирович, народився 19.10.1954, генерал-майор

Вважається одним із керівників операції з розгону Майдану. З 2010 року — в.о. начальника головного управління СБУ в Криму. З 2013 року — перший заступник голови СБУ та голови Антитерористичного центру.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківYouTube

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

У 2015 році був оголошений у розшук за статтею “державна зрада”. У 2016 році в одній з кримських газет з'явився некролог про Тоцького. Датою його смерті вважається 25 березня 2014 року.

Ганжа Сергій Валентинович, народився 13.07.1959, генерал-майор

Ганжа – експрацівник СБУ, начальник Управління СБУ в Київській області, голова Державного комітету України з державного матеріального резерву. Вважається одним із керівників операції розгону Майдану.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківnews-sirotin.com

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

У лютому 2014 року втік до Російської Федерації. Оголошений в розшук за державну зраду.

Єлісєєв Сергій Станіславович, народився 24.10.1961, віцеадмірал

Колишній перший заступник командувача Військово-морськими силами України. У 2014 році перейшов на бік окупанта. Був призначений командувачем Балтійським флотом військово-морських сил РФ, керує бойовою підготовкою особового складу.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників5 канал

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

У серпні 2014 року Військова прокуратура України офіційно звинуватила Сергія Єлісєєва у порушенні військової присяги, державній зраді та дезертирстві.

Шакуро Дмитро Олександрович, народився 21.04.1973, контрадмірал

Колишній начальник штабу, перший заступник командувача Військово-морських сил Збройних сил України. Зрадив присягу Україні, не прибув на континентальну територію України у визначені пункти збору, перейшов на військову службу до російських окупантів. З липня 2014 року Шакуро був командувачем Каспійської флотилії ВМС РФ, але незабаром після призначення окупанти його звільнили. Тепер він живе в Криму.

Захарченко Віталій Юрійович, народився 20.01.1963, генерал внутрішньої служби України

Колишній міністр внутрішніх справ. Підозрюється у злочинах проти людяності під час Революції Гідності. 20 лютого 2014 наказав співробітникам МВС застосовувати проти мітингувальників вогнепальну зброю. 21 лютого 2014 Верховна Рада, яка зібралася після безпрецедентних збройних протистоянь між владою та протестувальниками у центрі Києва, що призвели до масових людських жертв, проголосувала за відсторонення в.о. глави МВС Віталія Захарченка від займаної посади.

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадниківВікіпедія

Зеленській увів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти військових зрадників

26 лютого 2014 року СБУ оголосила Захарченка в розшук. Він втік і переховується в Росії. У березні 2015 року включений до складу експертної ради комітету Держдуми РФ з власності, займається захистом майнових інтересів російських інвесторів за кордоном

На думку співробітників СБУ, вказані особи були причетними до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Криму та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Що відомо

  • 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про накладення санкцій на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • Під час наступного засідання РНБО планують заслухати звіти СБУ, Офісу генерального прокурора та МВС щодо розслідування справ, які стосуються дезертирства та державної зради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди