"Найтупіший дон": у в'язниці помер ватажок мафії Нью-Йорка

"Найтупіший дон": у в'язниці помер ватажок мафії Нью-Йорка

"Найтупіший дон": у в'язниці помер ватажок мафії Нью-Йорка
Фото з відкритих джерел

У федеральній в'язниці Батнер в Північній Кароліні (США) на 82 році життя помер гангстер Пітер Артур Готті, старший брат ватажка клану ГамбіноКлан Гамбіно був заснований у 1902 році. Його члени займаються рекетом, здирництвом, лихварством, вбивствами на замовлення, а також незаконним захороненням високотоксичного сміття і махінаціями з будівельними підрядами. Крім того, членів мафії викривали в шахрайстві в IT-сфері, пограбуваннях, розбоях та викрадення автомобілів.Клан Гамбіно входить до п'ятірки найбільших сімей нью-йоркської мафії поряд з династіями Коломбо, Дженовезе, Луккезе і Бонна. Джона Готті, який очолював мафію Нью-Йорка до 2002 року.

Про це повідомило видання Associated Press із посиланням на Федеральний медичний центр, де лікувався гангстер.

Там заявили, що смерть сталася "з природних причин", через похилий вік і слабке здоров'я. Зазначається, що знаменитий мафіозі Джон вважав старшого брата Пітера недостатньо кмітливим для членства у мафії, і тому останній здобув славу "Найтупішого дона". Коли у 1999 році, коли Джон потрапив за ґрати, на Пітера лягли обов'язки боса мафіозного клану. До цього він працював звичайним санітаром та сміттярем. До того ж він рано пішов на пенсію з інвалідності через те, що вдарився головою об сміттєвоз.

У 2002 році, за кілька днів до смерті Джона Готті у в'язниці, Пітера арештували за вимагання, відмивання грошей, стягнення данини з докерів і транспортних компаній та за наїзд на кіноактора Стівена Сігала. У 2003 році Пітера Готті судили й за інші злочини на Мангеттені та дали йому 25 років в'язниці. Він відсидів 17 років, тобто до звільнення йому залишалося 8 років.

У 2020 році адвокат в'язня двічі клопотав, щоб його звільнили достроково з гуманних міркувань, та навів список з 22 хвороб Готті, від подагри до початкової стадії деменції. Однак суд постійно відмовляв у клопотаннях.

Що відомо

На початок