Замість бейбі-боксів довідка: чому хмельницькі породіллі не можуть отримати "пакунок малюка"

Замість бейбі-боксів довідка: чому хмельницькі породіллі не можуть отримати "пакунок малюка"

Замість бейбі-боксів довідка: чому хмельницькі породіллі не можуть отримати "пакунок малюка"
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому перинатальному центрі з листопада 2020 року породіллям замість бейбі-боксів видають довідку, про те що вони не отримали "пакунок малюка". Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Хмельницький міський перинатальний центр" Андрій Ропотан.

За його словами, останній "пакунок малюка" видали у жовтні 2020 року, з того часу перинатальний центр не отримав жодного нового бейбі-боксу.

"Чекали, що з нового року ми отримаємо їх. Деякі області вже отримали, деякі райони області отримали інформацію, про те, що їм будуть виділятися бейбі-бокси, але ми не бачимо жодного з жовтня 2020 року. Якщо все регламентувалось постановою Кабінету міністрів, нині воно практично не виконується. Тому ми видаємо довідки про те, що мами не отримали бейбі-бокси і далі соціальні служби займаються тим, щоб видати кошти на компенсацію", - каже Андрій Ропотан.

За словами заступниці директора Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної роботи, Лариси Притуляк, ситуація з бейбі-боксами в обласному медзакладі аналогічна з міським. Начальник управління соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення, Вадим Маруняк, каже планова потреба у забезпеченні одноразовою натуральною допомогою "пакунок малюка" у Хмельницькій області на 2021 рік складає 10 150 одиниць.

"З 1 січня були відновлені постачання таких пакунків малюка до нашої області. Наприкінці січня надійшла перша постача у кількості 295 бейбі-боксів. Вони були завезені централізовано у шість пологових будинків Хмельниччини. Отримали пакунки у Летичеві, Деражні, Віньківцях, Дунаївцях, Кам’янець-Подільському та Волочиську", - каже Вадим Маруняк.

Додає, у лютому 2021 року Хмельниччина мала отримати близько півтори тисячі "пакунків малюка".

"Нас повідомлено про те, що у зв’язку з погодними умовами поки що тимчасово доставка була призупинена до решти пологових відділень, і в тому числі в управління соціального захисту населення. У разі якщо протягом місяця ми не зможемо з тих чи інших причин, забезпечити бейбі-боксами породіль, то відповідно ці особи отримають грошову компенсацію", - розповів Вадим Маруняк.

Що відомо

На початок