Стерненко сам політизував свою справу – генпрокурорка

Стерненко сам політизував свою справу – генпрокурорка

Стерненко сам політизував свою справу – генпрокурорка
ДБР, Facebook / Сергій Стерненко

Справа Сергія Стерненка заполітизована самим обвинуваченим. Про таке заявила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова в етері програми "Свобода слова Савіка Шустера".

За її словами, після того як вона зайняла посаду генерального прокурора, "відразу ж почалася історія штучного протистояння".

"Коли в одному з перших своїх інтерв'ю я сказала про те, якою я бачу перспективу (в справі Стерненка – ред.) я оперувала фактами, які мені надав керуючий заступник. Після цього були приходи до будинку Зеленського з вигуками "Зеленському імпічмент" за злив справи Катерини Гандзюк. Тоді вже ставилася планка на політичне замовлення, але не з боку влади", – пояснила Венедіктова.

Вона наголосила, що у вироку в справі про викрадення людини є два фігуранти. Та запропонувала розглядати справу Стерненка по особистості засудженого разом із ним – Руслана Демчука.

"Якщо ми хочемо знизити емоційний накал і політизацію, ми можемо фігуранта з прізвищем С. відставити, і взяти фігуранта з прізвищем Д., тому що вони засуджені за однаковими статтями, вирок написаний одним суддею. Всіх людей хвилює справедливість. Ми не можемо сказати одному – ти вільний, а іншому – йди до в'язниці", – підкреслила генпрокурорка.

Вона додала, що після того, як обвинувальний акт щодо Стерненка надійшов до суду "з тих пір прокуратура в ньому нічого не змінювала".

Нагадаємо, колегія суддів Приморського районного суду Одеси ув'язнила на 7 років та 3 місяці колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Йому закидають викрадення місцевого депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї. Аналогічне покарання отримав і соратник Стерненка Руслан Демчук.

Після оголошення вироку під будівлею суду почалися сутички між мітингарями, які підтримували Стерненка, та правоохоронцями. Люди блокували автівки поліції, в яких Стерненка та Демчука мали вивезти до СІЗО. Також акція на підтримку засуджених відбулася біля пам'ятника Дюку де Рішельє в центрі Одеси. Учасники заходу назвали Стерненка "політв'язнем", а вирок – "репресіями".

Додамо, цю справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачений називає справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".

Читайте також

  • Стерненко не проситиме помилування президента – адвокати
  • Резонансні справи та незадеклароване майно: що відомо про суддю, який оголосив вирок Стерненку
  • Сергія Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї
  • Соратника Стерненка Руслана Демчука також ув'язнили на 7 років
На початок