Приморський районний суд визнав винними Сергія Стерненка та Руслана Демчука у справі про викрадення депутата Сергія Щербича. Обидва фігуранти отримали 7 років і 3 місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Суспільне з’ясувало, що відомо про суддю Віктора Попревича, який оголосив їм вирок.
Віктор Попревич в суддівській справі вже майже 30 років. З 1992 року він працював у Київському районному суді Донецька, з 2012 року – став заступником голови. Через три роки його перевели до Одеси, де Попревич став суддею Приморського районного суду.
Згідно з останньою декларацією Попревича за 2019 рік, у родини судді є офіс та квартира в Донецьку, квартира в Одесі та автомобілі Volkswagen CC. Його заробітна плата становить 719 тисяч гривень на рік.
За час роботи в Одесі Віктор Попревич неодноразово розглядав резонансі справи. Наприклад, у 2017 році він без прокурорів та адвокатів оголосив результативну частину постанови про заставу в 128 тисяч гривень для директора табору "Вікторія" Петроса Саркісяна. Саме у цьому таборі чотири роки тому спалахнула пожежа, під час якої загинуло троє дівчат. Сторона обвинувачення вважала, що директор повинен залишатися під вартою і може переховуватись від слідства, але суддя відпустив Саркісяна.
Читайте також: "Дякую за вирок". Стерненко заявив, що телефонував Зеленському перед СІЗО
Також у 2017 році Віктор Попревич закрив справу проти голови Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука. Фігуранта справи поліцейські затримали за кермом у стані алкогольного сп’яніння, але Попревич заявив про відсутність подій адміністративного правопорушення у справі. Глуханчук після інциденту вибачився перед поліцією, але все одно був притягнутися до дисциплінарної відповідальності.
Журналісти Центру протидії корупції розповіли, що кілька років тому Попревич також зняв обвинувачення з одеського правоохоронця, який нібито катував людей. Тоді суддя, враховуючи щиросерде зізнання, вирішив звільнити його від відповідальності.
Колеги з агенції "Слідство.Інфо" заявили, що Попревич не задекларував два автомобілі і квартиру у Криму, якими користувалася його сім’я. Задекларовані доходи всієї родини також не пояснюють, як Попревич міг подарувати будинок в Донецьку своїй доньці, додають журналісти. Водночас його син отримав інший будинок в Донецьку через суд, де його батько тоді працював суддею.

Також в агенції запевнили, що протягом 2007-2014 років Попревич всупереч закону писав офіційні рішення російською мовою, а понад 2000 своїх рішень — не оприлюднив.
Крім того, у травні 2019 року Громадська рада доброчесності визнала Віктора Попревича суддею, який "не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики". Там зазначили, що суддя "ухвалював рішення на користь певної особи, інакше, ніж в інших випадках", "маніпулював обставинами чи законодавством" та "допускав недбале оформлення документів".
Станом на 2021 рік суддя Віктор Попревич розглядає справу пожежі в економічному коледжі на Троїцькій, 25, де загинуло 16 осіб ті 32 постраждали. Як прокурор Євген Антощук, так і адвокати обвинувачених не одноразово подавали клопотання про відвід судді, але інші судді такі заяви не підтримували.
Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Також суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.
Зазначимо, цю справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачені називають справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".
За версією Стерненка, у 2015 році до нього з обшуками прийшли правоохоронці, після чого "з мішком на голові вивезли до відділення". Того ж дня громадського діяча взяли під варту. Пізніше Стерненко вийшов під заставу. Щодо зберігання зброї, Стерненко заявляє, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет. Утім останній експерти начебто визнали вогнепальною зброєю.