Секретар РНБО прокоментував потрійне громадянство Коломойського

Секретар РНБО прокоментував потрійне громадянство Коломойського

Секретар РНБО прокоментував потрійне громадянство Коломойського
Фото: УНІАН

Бізнесмен Ігор Коломойський не зможе обіймати жодні державні посади, допоки він матиме інші громадянства, окрім українського.

Про це під час брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони 26 лютого повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Якщо Ігор Валерійович (Коломойський – ред.) буде мати бажання кудись просуватися, на якість щаблі державної влади, він не зможе це зробити, не відмовившись від усіх громадянств, які у нього є, крім українського", – зазначив секретар.

При цьому Данілов підкреслив, що рішення про відмову від громадянств залишатиметься за самим Коломойським.

"Ви знаєте, що у нього, як він сам казав, не подвійне, а потрійне громадянство", – додав посадовець.

Також Данілов повідомив, що Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством.

"Кабінет міністрів має протягом двох місяців запропонувати законопроєкт, який дозволить нам чітко розуміти тих осіб, які мають подвійне громадянство", – сказав він.

За словами секретаря Данілова, головною метою документу є виявлення мотивів жителів окупованих територій, які примусово отримали громадянство РФ, аби вижити у Криму та ОРДЛО. При цьому він не сказав, як саме і хто перевірятиме наявність інших громадянств.

Що відомо

  • У Верховній раді зареєстровано зміни до кількох законів щодо іноземного громадянства, яким пропонується легалізувати подвійне громадянство в Україні.
  • Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
  • Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що в законопроєкті про подвійне громадянство виключена спрощена процедура для країни-агресора, а перелік країн для його отримання визначатиме Кабінет міністрів.
На початок