РНБО хоче перевірити нарахування зарплат на підсанкційних каналах

РНБО хоче перевірити нарахування зарплат на підсанкційних каналах

РНБО хоче перевірити нарахування зарплат на підсанкційних каналах
ФОТО: Суспільне Чернігів

Рада національної безпеки і оборони ініціює перевірку договорів страхування та прозорості виплат працівникам телеканалів з холдингу нардепа Тараса Козака, які опинилися під санкціями.

Про це під час брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони 26 лютого повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Ми всіх попереджаємо, що питання, коли порушували чинне законодавство, пов’язане зі страхуванням людей, які працювали в цих компаніях – це питання буде ще попереду. Ви всі приймаєтесь у засобах масової інформації, і ви всі можете розуміти, що заробітна платня у 2,5 тисячі гривень – це просто смішно", – зазначив Данілов.

При цьому Данілов зазначив, що РНБО ретельно відстежуватиме роботу будь-яких нових телевізійних каналів, які створюватимуться в Україні.

"Якщо канал – новий, старий, будь-який інший, буде порушувати українське законодавство, якщо він буде працювати на користь іноземної держави він терміново буде підпадати під санкції РНБО для заслуховування на засіданні РНБО", – наголосив посадовець.

Окрім того, Данілов повідомив, що РНБО ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну. За його словами, також рада доручила Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством.

Що відомо

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.
  • Співробітники Офісу президента назвали законними санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Натомість Козак назвав блокування каналів "політичною розправою".
  • 19 лютого Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про накладення санкцій на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.

На початок