Спроба номер 4: як Чернігівська облрада ухвалила бюджет області на 2021 рік

Спроба номер 4: як Чернігівська облрада ухвалила бюджет області на 2021 рік

Спроба номер 4: як Чернігівська облрада ухвалила бюджет області на 2021 рік
Суспільне Чернігів

Останні в Україні та з потенційним дефіцитом у 372 мільйони гривень. З четвертої спроби обласна рада прийняла бюджет області на 2021 рік. «За» проголосували всі 38 депутатів більшості, які прийшли на сесію. Меншість засідання знову проігнорувала. Бюджет схвалили навіть попри побоювання депутатів, що в кошторисі не вистачить грошей на зарплату бюджетникам.

Бюджет області ухвалили з четвертої спроби і останніми в Україні. Голова облдержадміністрації Анна Коваленко назвала його ухвалення компромісом – між облрадою та ОДА.

«Справжній компроміс, це коли всі сторони залишаються трохи невдоволеними. У 2021 році можливості обласного бюджету будуть обмежені», – сказала Анна Коваленко.

Затвердити бюджет області до цього не могли тричі. Двічі – торік у грудні, бо не було кворуму. Вже цього року бюджет, поданий облдержадміністрацією, відмовилася схвалювати облрада.

У депутатів було дві претензії. Перша – попри те, що на папері кошторис був бездефіцитним, в обранців були сумніви, де ОДА планує взяти понад 370 мільйонів гривень доходів. До цього засідання відповіді на це питання не знайшли. Під час ухвалення бюджету заступник голови облради Дмитро Блауш взяв слово з Анни Коваленко, що ці гроші знайдуть.

В ухваленому бюджеті області, зі слів Дмитра Блауша, не вистачає грошей на зарплати бюджетникам.

«Всі статті недоотримали, освіта, медицина, у нас зараз зарплат вистачає всього лише на 9 місяців, тому і це питання, голова ОДА знає, як знайти ці кошти», – сказав депутат від фракції «Радикальна партія» Дмитро Блауш.

«Ми сподіваємось на те, що будуть нормальні надходження, за рахунок цього перекриється частина заборгованості, а так будемо працювати спільно з обладміністрацією будемо шукати можливості», – сказала голова обласної ради Олена Дмитренко.

Другий момент, який не влаштовував депутатів – розподіл дотації з держбюджету. Першочергово 185 мільйонів гривень пропонували розподілити в такій пропорції: 90% мало відійти до обласного бюджету, 10 – громадам. На сесії вирішили більше грошей залишити громадам і Чернігову.

«Вперше в історії виділяються 25% з додаткової дотації місцевому самоврядуванню, попередній рік був 19%, до цього 14% в 19-му році. Торбо це перемога місцевого самоврядування» – зазначив депутат від фракції «Слуга народу» Дмитро Іванов.

Якщо ж говорити про цифри обласного бюджету, то зі слів Анни Коваленко 2,4 мільярди гривень розподіляться таким чином.

2,4 мільярди гривень обласного бюджету розподіляться таким чином.
2,4 мільярди гривень обласного бюджету розподіляться таким чином. Суспільне Чернігів

2,4 мільярди гривень обласного бюджету розподіляться таким чином.
2,4 мільярди гривень обласного бюджету розподіляться таким чином. Суспільне Чернігів

На освіту виділили 712.9 мільйонів гривень, на охорону здоров’я – 142 мільйони. Галузь культури отримає 176.8 мільйонів, це на 15 мільйонів більше ніж минулого року. Також область отримає субвенцію з держбюджету на фінансування будівництва, реконструкції та ремонту доріг в розмірі 652 мільйони гривень. На стимулювання економічного розвитку спрямують 6.6 мільйонів гривень. Фізична культура і спорт отримає 67.6 мільйонів гривень.

Читайте також:

Сесія Чернігівської міськради: земельні скандали, конфлікт Рейко та Атрошенка

На початок