17 собак і троє котів: жителька Семенівки підбирає безпритульних тварин та шукає їм нових господарів

17 собак і троє котів: жителька Семенівки підбирає безпритульних тварин та шукає їм нових господарів

17 собак і троє котів: жителька Семенівки підбирає безпритульних тварин та шукає їм нових господарів
Суспільне Чернігів

17 безпритульних собак і троє котів – жителька Семенівки підбирає нічийних тварин і підшуковує для них господарів. Все через те, що в ОТГ немає комунального притулку.

Якщо господар не знаходиться довгий час, забирає до себе на перетримку і шукає для них нових хазяїв. Разом з нею в двокімнатній квартирі живуть п’ятеро собак і коти. Для інших облаштувала місце на подвір’ї колишньої батьківської хати.

«Ось цю – молода сім’я поїхала, її вигнали на вулицю. Тільки зараз дізналась. Я її влітку забрала. Вона спочатку в руки не давалась, бігала в центрі. Потім від голоду стала йти до рук. Собака адекватна. А це «полукровка» від якоїсь мисливської породи», – розповідає про своїх підопічних Любов Макаренко.

Зараз у неї 17 собак. Є тут і породисті, і безпородні.

З міської ради допомогли соломою та будками – в Семенівській ОТГ немає програми, яка б передбачала гроші на утримання чи стерилізацію безпритульних собак. Немає можливості і створити для них комунальний притулок.

«Проблема – визначення з територією. Це по-перше. Проблема з ветеринарним обслуговуванням. Це треба взяти спеціаліста, який має займатися цією справою. Коли доходить до втілення, то законодавча база, яка не дозволяє…», – сказав заступник міського голови Семенівки Олександр Кравцов.

Всіх тварин жінка лікує, реєструє, робить їм щеплення та стерилізує власним коштом. Витрачає на тварин 4-5 тисяч гривень на місяць. Все на свою зарплату вчителя музичної школи.

З 2016 року Любов Макаренко знайшла господарів для понад сотні собак.

Як до цього ставляться сусіди і як живуть песики, дивіться у сюжеті.

Читайте також:

Живуть серед бивнів мамонтів, картин та скульптур: про пухнастих співробітників чернігівських музеїв

На початок