На Рівненщині очікують локальних підтоплень. Що про це варто знати

На Рівненщині очікують локальних підтоплень. Що про це варто знати

Ексклюзивно
На Рівненщині очікують локальних підтоплень. Що про це варто знати
Суспільне Рівне

Рівень води у річці Стир в районі Млинова на шість сантиметрів перевищив рівень заплави, на решті водойм Рівненщини вода відмітки заплави не досягла. Таку інформацію зі спостережних гідропостів оприлюднив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

За його словами, наразі підтоплень через танення снігу в області немає, хоча надалі очікують локальні підтоплення у колишніх Зарічненському, Дубровицькому та Рокитнівському районах.

Станом на ранок 26-го лютого, за інформацією з гідропостів, рівень води у річках області коливався. Десь він впав на 4 сантиметри, десь зріс на 5.

Більшість водойм Рівненщини ще вкриті кригою різної товщини, – повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Підтоплення Рівне
Суспільне Рівне

"На більшості річок спостерігається льодостав з товщиною криги від 10 до 28 см. По гідропостам нижче відміток заплав є в основному по всім пунктам, крім річки Стир в районі Млинова. Наше головне завдання – слідкувати за дерев'яними та понтонними мостами", – розповідає Сергій Подолін.

Підтоплення Рівне

У зоні ризику підтоплень поверхневими водами є 46 населених пунктів Рівненщини, в яких проживає майже 35 тисяч осіб.

Для їх захисту від цього побудовано комплекс дамб, меліоративних канав та насосних станцій, – розповів Суспільному начальник офісу водних ресурсів в області Ігор Мосійчук. Він каже, що згідно з прогнозом, на весну масового підняття рівня води до небезпечних відміток очікувати не варто.

Підтоплення Рівне
Суспільне Рівне

"Коли є велика кількість тало-дощових вод, водопілля, є низинні локальні місцевості. У зв'язку з тим, що навіть ті самі річки є зарегульовані, замулені, однозначно це може бути причиною місцевого локального підтоплення", – каже Ігор Мосійчук.

Підтоплення Рівне
Суспільне Рівне

Як минеться водопілля, залежить не лише від стану річкових русел, а і справності шлюзів на водоймах, – каже науковець з НУВГП Олександр Ткачук. За його словами, свого часу в області було створено чимало об'єктів для регулювання проходження паводків. Але зараз вони використовуються не за призначенням.

Підтоплення Рівне
Суспільне Рівне

"Зараз є в оренді чи приватизовані, і експлуатуються в основному для розведення риби, для відпочинку. Але їх призначення зовсім інше – регулювати проходження таких вод. Тому потрібно зобов'язати орендаторів і приватних власників тримати у належному стані всі ці споруди. І коли зараз буде йти вода, то регулювати її проходження. Підняття води на ставку великої площі не викличе проблем, а коди попаде на вузеньке русло чи вулицю, то викличе дуже багато проблем і завдасть великої шкоди", – зазначив Олександр Ткачук.

Підтоплення Рівне
Суспільне Рівне

За прогнозами Рівненського гідрометцентру, у найближчі три доби в області очікуються опади у вигляді мокрого снігу і дощу, а також плюсова температура вночі, що прискорить танення снігового покрову.

На початок