Щонайменше у 26 разів перевищує норму вміст нафтопродуктів у Десні після падіння в річку фури

Щонайменше у 26 разів перевищує норму вміст нафтопродуктів у Десні після падіння в річку фури

Щонайменше у 26 разів перевищує норму вміст нафтопродуктів у Десні після падіння в річку фури
ФОТО: Суспільне Чернігів

Вміст нафтопродуктів, що потрапили в Десну після падіння вантажівки, перевищує норму щонайменше у 26 разів. Про це Суспільному повідомив Володимир Шульга, начальник відділу Державної екологічної інспекції в області в ефірі програми Українського радіо: Чернігівської хвилі "Праймвечір. Акценти".

Державне екологічна інспекція відібрала зразки води у місці падіння фури, нижче та вище за течією.

«За результатами досліджень цієї води встановлено, що саме в місці падіння автомобіля по нафтопродуктам перевищення було у 36 разів. Нижче за течією, за рахунок розбавлення, показники були вищі у 26 разів у порівнянні з фоновими показниками – 0,43 мг/м3», - сказав Володимир Шульга.

Зі слів Володимира Шульги, об’єм дизпалива, який вилився в річку з баків вантажівки, наразі не встановлений. Так само не встановлена і площа ураження, бо Десна досі скута льодом. Відповідно, порахувати і збитки поки неможливо. Для цього треба буде встановити об’єм палива, який був у паливних баках та який залишився після того, як автомобіль витягли на поверхню, і, за рахунок різниці, визначити об’єм палива у воді.

«Після встановлення об’єму буде проведений розрахунок. І будемо встановлювати, кому його пред’являти: чи був застрахований автомобіль на випадок таких аварійних ситуацій, чи страхова компанія буде покривати збитки на ліквідацію наслідків… Коли проведуться слідчі дії, можна буде відповідати більш детально на ці питання», - говорить Шульга.

За словами доцента кафедри хімії Національного університету «Чернігівський колегіум» Олександра Смольського, універсальних методів локалізації та збору нафтопродуктів не існує. Наприклад, бензин вкриває поверхню води суцільною плівкою, а от дизельне пальне на 20-30% розчиняється у воді.

Біолог Юрій Карпенко рекомендує зібрати видимі залишки нафтопродуктів, не чекаючи танення льоду та постійно моніторити якість води нижче за течією.

«З Десни п’є воду Київ, то, зрозуміло, особливий моніторинг в місцях водозабору, коли ці плями підійдуть до меж Десни з Дніпром».

Нагадаємо, у понеділок опівночі вантажівка з'їхала з 20-метрового моста біля Шестовиці і впала у Десну.

Щонайменше у 26 разів перевищує вміст нафтопродуктів у Десні після падіння в річку фури
Щонайменше у 26 разів перевищує вміст нафтопродуктів у Десні після падіння в річку фури. ФОТО: ГУНП у Чернігівській області

За попередньою інформацією, в річку потрапило близько тисячі літрів дизпалива. Водій – 30-річний громадянин Туреччини. Він прямував до Булорусі, віз лимони. Від удару водія затисло у кабіні, він на місці помер. Операцію з порятунку проводили рятувальники УДСН області та поліцейські, кабіну та причеп з води діставали двома КРАЗАМи понад п’ять годин. Для встановлення причини смерті тіло водія відправили на судово-медичну експертизу, поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «порушення правил дорожнього руху».

Детальніше про те, яку шкоду падіння фури принесло екосистемі річки, говорили у програмі "Праймвечір. Акценти".

Читайте також:

Біля Чернігова фура злетіла з мосту в Десну

На початок