NASA перейменувало штаб-квартиру у Вашингтоні на честь першої темношкірої інженерки

NASA перейменувало штаб-квартиру у Вашингтоні на честь першої темношкірої інженерки

NASA перейменувало штаб-квартиру у Вашингтоні на честь першої темношкірої інженерки
Вікіпедія

Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) перейменувало свою штаб-квартиру у Вашингтоні на честь першої в управлінні афроамериканки-інженерки Мері Джексон.

Як ідеться в повідомленні NASA, виконувач обов'язків голови адміністрації відомства Стів Юрчик проведе церемонію на честь Джексон 26 лютого.

До церемонії мають приєднатися родичі жінки, зокрема її онучка Ванда Джексон, а також інженери та директори підрозділів управління. Крім відкриття вивіски на будівлі з ім'ям Джексон, на заході будуть представлені відео з роздумами про кар'єру і спадщину афроамериканки від науковців.

Мері Вінстон Джексон — перша афроамериканська математикиня та аерокосмічна інженерка NASA. За 34 роки роботи у відомстві Джексон дослужилася до найвищої старшої інженерної посади з можливих, однак вона погодилася на зниження посади, щоб стати менеджером у двох програмах: у Федеральній жіночій програмі Офісу NASA з програм рівних можливостей та в Програмі позитивних дій. У цих ролях вона працювала над зрушенням ситуації з просуванням жінок на наукові, інженерні та математичні посади в NASA.

Історія Джексон описана у науково-популярній книзі "Приховані фігури: Історія афроамериканських жінок, які допомогли виграти космічну гонитву" (2016). Джексон померла 11 лютого 2005 року у Вірджинії у віці 83 років.

Що відомо

  • На 102-му році життя померла афроамериканська математикиня Кетрін Джонсон, яка працювала над першими космічними місіями Американського аерокосмічного агентства (NASA).

Читайте також

На банкноті у 20 доларів можуть зобразити портрет афроамериканки

У США біла професорка визнала, що роками прикидалася темношкірою

На початок