На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію

На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію

На Вінниччині створять центр трансплантології та закуплять кисневу станцію

Обласну програму "Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини" на 2021-2025 роки" депутати ухвалили 26 лютого на позачерговій 6 сесії обласної Ради.

"Відповідно до Програми, прогнозується, що для реалізації усіх передбачених заходів необхідно 391 млн 749 тис. грн, у тому числі з обласного бюджету – 350 млн 670 тис. грн, з бюджетів територіальних громад – 41 млн 078 тис. грн.", – повідомляє пресслужба обласної ради.

Читайте також: Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ

Серед пунктів нової медичної програми – створення центру трансплантології на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова та закладів охорони здоров’я області.

Також у документі передбачені – виплати медичним та іншим працівникам лікувальних установ, які захворіли на COVID-19. Сума такої разової допомоги складе 10 тисяч гривень.

Крім того у програмі закладено 4 мільйона гривень на закупівлю кисневої станціїГазовий концентратор високої потужності, яка виробляє медичний кисень з повітря.

"Програма необхідна області. Нині, у період коронавірусного загострення, ми маємо забезпечити повне та безперебійне фінансування галузі", – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Пріоритети закладені у програмі

Закупівля медикаментів, затратних матеріалів та виробів медичного призначення, лікування та профілактика серцево-судинних захворювань, підтримка педіатричної та неонатальної допомоги, розгортання ще 80 "ковідних" ліжок на базі обласної інфекційної лікарні.

Читайте також

На початок