Вакцинація проти COVID-19. Що потрібно знати жителям Миколаївщини

Вакцинація проти COVID-19. Що потрібно знати жителям Миколаївщини

Вакцинація проти COVID-19. Що потрібно знати жителям Миколаївщини
Фото - Валентини Гурової

На Миколаївщині 25 лютого розпочалась вакцинація від коронавірусу. Отримала область 12 тисяч 300 доз. Цією кількістю можна вакцинувати 6 150 людей. Вакцина розрахована на перший та другий етапи. Наступна партія вакцини буде в березні. Про це в ефірі Суспільного Миколаїв розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Олег Бабін.

25 лютого вакцинація відбулася у КНП "Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр", КНП "Миколаївська центральна районна лікарня" і в Миколаївській міській лікарні №3: зробили щеплення 70 медпрацівників.

Вакцинація від COVID-19. Що потрібно знати жителям Миколаївщини
Фото - Валентини Гурової

За словами Олега Бабіна, райони вже почали отримувати вакцину. Першою стала Миколаївська центральна районна лікарня. Від 26 лютого підключаються до вакцинування Первомайська, Вознесенська, Баштанська мобільні бригади. Вони охоплять території, що закріплені за кожною мобільною бригадою.

На першому етапі в області створено сім мобільних бригад. Тому що перший етап передбачає охоплення цільових груп: медичних працівників, працівників екстреної медичної допомоги, лаборантів. Під час першого етапу вакцинуватимуться люди похилого віку, які перебувають в інтернатних закладах, та працівники цих закладів.

На другому етапі буде збільшена кількість населення, яка підлягає вакцинації, буде працювати ще сім бригад.

"Також будуть робити щеплення людям у віці 80+. Це можна буде зробити на тимчасових пунктах вакцинації. В області їх 108. Якщо особа через певну причину не зможе бути на цьому пункті, до неї буде виїжджати мобільна бригада", – розповів Олег Бабін.

За словами Олега Бабіна, є автомобілі в пунктах первинної медико-санітарної допомоги. В кожному тимчасовому приміщенні для вакцинації є всі витратні матеріали. Мобільні бригади укомплектовані.

Вакцинація від COVID-19. Що потрібно знати жителям Миколаївщини
Суспільне Миколаїв

Та вакцина, яку привезли зараз в Україну, вводиться двічі, з перервою у 28 днів. Якщо людина зробила щеплення, то повторне отримає через 28 днів. Таке кодування вакцини і напрацювання імунної системи людини.

"COVID-19 – це вакцинокерована інфекція. Це досвід Ізраїлю, США, там, де триває вакцинація. В багатьох країнах Європи зараз вакцинація з достатньо великими обсягами охоплення населення", – розповів Олег Бабін.

Вакцина буде використовуватися у віці 18+. Вона пройшла клінічні випробування, але вагітні жінки і діти в цю категорію не потрапили.

За словами Олега Бабіна, люди, які вже перехворіли на COVID-19, не мають постійного імунітету. Перші три місяці ще є, але через пів року його вже повністю немає. Є люди, які перехворіли, але хочуть вакцинуватися, проте не раніше, ніж через шість місяців після хвороби.

Читайте також: "За добу на Миколаївщині виявили 150 нових випадків захворювання на COVID-19"

Щодо підготовки до щеплення, то процес, як і при будь-якій вакцинації. Адже і температурний режим людини, і режим зберігання препарату, і введення його особливо не відрізняється від звичайної вакцинації. Тобто особливої підготовки не потребує. Але треба обов’язково врахувати, чи є хоч мінімальні прояви вірусної хвороби, чи підвищилась температура. Кожного, хто вакцинується оглядає лікар, і вже разом приймають рішення – вакцинуватися чи ні. Лікар є керівником мобільної бригади. Людина підписує згоду на щеплення.

На початок