"Живі книги". У Сумах молодь обговорила теми подорожей, навчання та безпеки у часи пандемії

"Живі книги". У Сумах молодь обговорила теми подорожей, навчання та безпеки у часи пандемії

"Живі книги". У Сумах молодь обговорила теми подорожей, навчання та безпеки у часи пандемії
Суспільне Суми

Про подорожі, навчання та безпеку у часи пандемії говорили учасники проєкту "Жива бібліотека" у Сумах. Влаштували її 25 лютого у центрі дозвілля молоді.

Через карантин кількість відвідувачів - обмежена. Заявки на участь приймали через Інтернет. Слухачів ділили на три групи, по шість людей у кожній.

Захоплення Поліни Уварової – туризм. За свої 22 роки вона побувала у 24 країнах. Вона розповіла про обмеження свободи пересування під час пандемії.

"Рік видався дуже важким для мандрівників українських. Це як зачинити вільну птаху у клітці. 2020-й нам довів, що ми можемо подорожувати нашою Україною. Це не гірше, ніж Венеція, Париж, Рейк’явік. Усе в нас є: і моря, і гори, і полонини і смачнюча їжа. Дуже хочу всім донести, що Україна - це гастрономічна країна. Тут дуже багато чого є побачити, спробувати, неодмінно відчути на собі", - говорить вона.

Друга "жива книга" - кандидатка економічних наук Тетяна Харченко. Її тема - дистанційне навчання. Щодо нього виникла дискусія. Один зі слухачів зазначив, що спікерка говорила лише про плюси та запитав, які є мінуси.

"Єдиного не вистачає, на мій погляд, певного етикету в мережі. Виявилося, що такому учнів, школярів ми не навчали, не говорили, що їсти перед камерою не можна. Це не дуже естетично", - сказала Харченко.

Крім викладацької роботи з економіки, цьогоріч паралельно Тетяна і сама була студенткою – вивчає психологію.

"Я, наприклад, отримала задоволення від дистанційного навчання. Це збереження часу. Якщо студент готовий сприймати, він буде будь-яким шляхом комунікації сприймати ту інформацію, яку він готовий слухати", - зазначила вона.

Олександр Стаценко навчається в одному з сумських вишів. Прийшов, щоб обговорити проблеми дистанційного навчання.

"Плюси в тому, що набагато більше з’явилось часу в мене, як у студента, мінуси в тому, що не вистачає живого спілкування з викладачами", - говорить він.

Андрія Гудимова також цікавлять подорожі.

"Був саме у південній частині України: в Одесі, подорожував. Дуже сподобалося. Відкрив для себе наприкінці того року Харків. У майбутньому хотів відвідати Львів, тому що багато про нього згадується, але там іще не був", - розповів він.

Олена Діброва – операційна медична сестра. Тому ще раз нагадала присутнім про те, як поширюється COVID-19 і дотримання правил під час пандемії.

він передається повітряно-крапельним шляхом. Тобто, якщо ви розмовляєте з людиною, яка хворіє, то ви - в небезпеці, тому що можете захворіти також. Інкубаційний період - від 5 до 14 днів", - зазначила вона.

"Жива бібліотека" - просвітницька програма для молоді від 18 до 35 років. Її профінансував Європейський молодіжний фонд у сумі - 1 тисяча гривень, сказала кураторка проєкту Валерія Заболотна. Кожен із тренерів провів із кожною групою пів годинне заняття.

Що відомо

  • Чоловік із ВІЛ став "живою книгою" для молоді у Сумах.
На початок