Американська Blue Origin перенесла запуск надважкої ракети на 2022 рік

Американська Blue Origin перенесла запуск надважкої ракети на 2022 рік

Американська Blue Origin перенесла запуск надважкої ракети на 2022 рік
Blue Origin

Аерокосмічна компанія Blue Origin Джефа Безоса вдруге відклала запуск надважкої ракети-носія New Glenn.

Запуск перенесли на кінець 2022 року, передає Space News.

Як розповів віцепрезидент компанії Джерретт Джонс, дату змінили через технічні та фінансові проблеми, після того, як Космічні сили США минулого серпня не обрали New Glenn для запуску своїх місій з 2022 до 2027 роки. Замість компанії Безоса Пентагон вирішив працювати з компаніями United Launch Alliance, Boeing та SpaceX Ілона Маска.

За словами Джонса, це коштувало компанії 3 мільярди доларів.

Тепер New Glenn виконуватиме свої поточні комерційні контракти продовжуватиме укладати нові контракти щодо цивільних запусків космічного простору. Blue Origin також планує стати конкурентом SpaceX у сфері запуску супутників.

New Glenn — це надважка орбітальна ракета-носій. Проєктні роботи почалися ще у 2012 році. У 2020 NASA дозволило використання New Glenn для майбутніх безпілотних місій наукового і дослідницького характеру попри те, що ракета-носій ще не брала участі в польотах. Ракета призначена для підйому в космос до 45 тонн на низьку навколоземну орбіту і до 13 тонн на геостаціонарну перехідну орбіту. Ракета має висоту до 95 метрів (в триступеневої конфігурації) і діаметр 7 метрів.

Що відомо

  • 15 січня приватна космічна компанія Blue Origin, заснована власником Amazon Джефом Безосом, здійснила успішний запуск багаторазової космічної ракети з пасажирським модулем.
  • Космічна компанія Blue Origin була створена засновником Amazon Джефом Безосом у 2000 році. Штаб-квартира та космічний майданчик компанії розташовані на приватному ранчо Безоса поблизу міста Ван-Хорн у Техасі.
  • Blue Origin підписала перші контракти на запуски приватних супутників для телекомунікаційних компаній в 2017 році. Перші комерційні польоти ракети-носія компанії були призначені на 2020 рік, але були перенесені.
  • NASA внесла Blue Origin до списку компаній, залучених до підготовки польотів на Місяць в межах програми Artemis. У 2019 році компанія представила модуль для висадки на Місяць Blue Moon.
На початок