Другий день вакцинації на Волині: скількох медиків вже щепили від COVID-19

Другий день вакцинації на Волині: скількох медиків вже щепили від COVID-19

Другий день вакцинації на Волині: скількох медиків вже щепили від COVID-19
Волинська ОДА

26 лютого мобільна бригада з вакцинації від COVID-19 щеплює працівників Луцького клінічного пологового будинку та центру екстреної медицини, - розповіла Суспільному головна спеціалістка обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

У перший день вакцинації 25 лютого вакцинували 39 медиків з 70 запланованих.

З тих, хто погодився напередодні вакцинуватися - 20 працівників тимчасового інфекційного госпіталю та 19 медиків обласної інфекційної лікарні.

Скільки медичних працівників цих двох закладів відмовилися від вакцинації Людмила Рожко не називає, каже: є лікарі, які поки у роздумах. "Є такі хто поки що не дали згоду. Ці цифри будуть змінюватися. Але, на сьогодні вакцини у нас достатньо для всіх охочих прищепитися. Вакцинація є добровільною, безоплатною", - каже спеціалістка.

За попередніми підрахунками, 26 лютого мобільна бригада запланувала здійснити понад пів сотні щеплень.

Наступного тижня в обласному управлінні охорони здоров'я вже планують розпочати вакцинацію інших категорій населення, йдеться про старших за 80 років волинян. Щоб потрапити у список осіб, які потребують вакцинації, літнім людям радять звернутися до свого сімейного лікаря.

"Зараз проходить навчання наша тренінгова група в Києві, повертається з Києва і проходить навчання для всіх наших працівників 66 тимчасових пунктів вакцинації. Після цього всі пункти можуть залучатися для проведення вакцинації", - каже Людмила Рожко. Точної дати початку вакцинації для категорії 80+ спеціалістка поки не озвучила. Нині в ОДА уточнюють списки на вакцинацію з медичних закладах.

Що відомо

25 лютого на Волинь доставили першу партію вакцини від коронавірусу "Covishield" виробництва Oxford/AstraZeneca. В область надійшло 14 тисяч 200 доз.

Того ж дня мобільна бригада з вакцинації почала щеплювати медиків. Першим, хто отримав вакцину став лікар-пульмонолог Олег Яковенко.

В ОДА розповіли, що вакцинація від COVID-19 на Волині відбуватиметься у п'ять етапів. Для цього утворили 6 мобільних бригад та підготували 66 стаціонарних пунктів вакцинації.

На початок