“Пройшли без ускладнень”. Медики - про перші щеплення від коронавірусу на Сумщині

“Пройшли без ускладнень”. Медики - про перші щеплення від коронавірусу на Сумщині

“Пройшли без ускладнень”. Медики - про перші щеплення від коронавірусу на Сумщині
Суспільне Суми

З 20 людей, які отримали вакцину проти COVID-19 у Сумах, всі почуваються добре. Про це розповіли Суспільному керівники закладів, медики яких щепились у перший день початку кампанії - 25 лютого.

За словами директорки обласного шпиталю для ветеранів війни Інесси Савенко, де зараз лікують людей з коронавірусною хворобою, у них щепились 10 працівників: стан усіх - задовільний. До сімейних лікарів зі скаргами на самопочуття, які б розцінили як післявакцинальне ускладнення, ніхто не звертався.

Дев’ять лікарів, які отримали вакцину, це - працівники центру особливо небезпечних хвороб. Його керівник - Тарас Злиденний - сказав, що ті, хто перехворів на коронавірус, - безсимптомні, у деяких з тих, хто не був раніше інфікований, піднялась невелика температура, але це не - ускладнення, а звичайна допустима реакція. Одну людину вчора щепили з мобільної бригади у Сумській центральній районній лікарні. Як розповів її директор Володимир Поцелуєв, ніяких ускладнень наразі в працівника немає.

“Пройшли без ускладнень”. Медики - про перші щеплення від коронавірусу на Сумщині
Профспілка Сумської міської дитячої лікарні ім. Св. Зінаїди

"Сьогодні (26-го лютого - ред.) бригада працює на базі Сумської міської дитячої лікарні. Там буде зроблено 80 щеплень медичним працівникам. У понеділок також будуть праціювати там. А далі- за затвердженим графіком", - розповіла радниця голови Сумської ОДА Галина Кожедубова.

Що відомо

  • Вакцина прибула до Сум 24 лютого ввечері. 14 тисяч 700 доз розраховані на перші два етапи вакцинації. Строк придатності препарату – до 23 червня цього року. На першому етапі планують вакцинувати 2700 жителів області, серед них понад 900 людей - медпрацівники.
  • У Сумській області для перших двох етапів вакцинації створили 8 бригад: чотири - в Сумах та по одній – в кожному районі області. Загалом в Україні планується 5 етапів вакцинації.
  • Вакцину AstraZeneca зареєстрували в Україні 22 лютого. Виробляють її в Індії: там вона називається "Ковішилд". Перші 500 тисяч доз вакцини прибули в Україну 23 лютого.
  • 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19. О 7 ранку перші партії вакцини AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського підприємства Serum Institute вирушили в регіони України.
На початок