У сумській школі встановили меморіальну дошку загиблому військовому Артуру Абрамітову

У сумській школі встановили меморіальну дошку загиблому військовому Артуру Абрамітову

У сумській школі встановили меморіальну дошку загиблому військовому Артуру Абрамітову
Суспільне Суми

Загиблому в російсько-українській війні, почесному громадянину Сум Артуру Абрамітову 26 лютого відкрили пам'ятну дошку. Її встановили на фасаді школи №18, де він навчався.

Артур Абрамітов служив гранатометником 15-го окремого мотопіхотного батальйону "Суми". Загинув 26 лютого 2016 року під час мінометного обстрілу позицій українських військових у районі промислової зони Авдіївки на Донеччині. Йому було 24 роки.

До 18-тої школи хлопець вступив у 1999 році. Тут закінчив 11 класів. Потім, коли навчався у педагогічному інституті, проходив у школі практику. Яким був учнем, згадує його класний керівник Світлана Ткачова.

"Він був врівноваженою дуже дитиною, завжди усміхненою. Був добрим, мама завжди займалася його вихованням, правильно. Тому він ніколи не конфліктував, завжди вирішував питання без конфліктів, спокійно. Коли приходив до школи, він завжди навідував. На жаль, останнього разу мене не було в школі. І дуже жалко, що його не побачила. І коли мені подзвонили і сказали: чи не твій там Артур загинув? Знаєте, не хотілося вірити в це", - розповіла вчителька.

Абрамітов

На заході були присутні мама, родичі, побратими, однокласники, вчителі.

"Бригаду тільки вивели в кінці 16-го року з боїв, тяжких боїв. А вже на початку січня формують збірну роту добровольців - треба допомогти 72-ій бригаді. Артур був перший з тих, хто зробив крок уперед", - згадує побратим Артура Анатолій Губко.

Абрамітов

"Грали у футбол разом. Артур був дуже відважним хлопцем. Я у 14-му році був у добровольчому батальйоні, у жовтні приїхав після Донецького аеропорту, він до мене приходив, знайшов мене з братом, просився до нас у батальйон. Я його ще тоді відмовляв. Але він все одно пішов служити в ЗСУ, кинув університет. Молодець хлопець був. Завжди добрий, чуйний. Ми в одній школі вчилися, дружили, у сусідніх будинках жили", - розповів товариш Артура Олександр Красій.

На заході була Марина Савченко, мати загиблого на війні Максима Савченка. "Хто як не ми, батьки, розуміємо як важко перенести втрату дитини. Ми завжди приходимо і підтримуємо. І на Алеї, і на відкритті пам’ятних дошок, ми завжди з ними, а хто як не ми, ми родина тепер ", - сказала вона.

Пам’ятну дошку відкрили бойові побратими бійця Роман Ященко та Ігор Гавриков. Вона стала другою на честь загиблого випускника. Тут також учився комбриг Євген Коростельов.

Що відомо

  • Сумчанин Артур Абрамітов (позивний "Турчик") загинув в Авдіївці Донецької області 26 лютого 2017 року. Був смертельно поранений під час мінометного обстрілу. За даними військкомату, до війська Артур Абрамітов пішов 30 березня 2016 року. Служив гранатометником. У липні 2020 року йому б мало виповнитися 28 років.
  • 5 січня 2021 року Артуру Абрамітову відкрили пам'ятну дошку у Сумському педагогічному університеті.
  • Артур Абрамітов посмертно нагороджений відзнакою Президента України – орденом "За мужність" ІІІ ступеня та командира військової частини – Орденом Архистратига Mиxaїлa. У 2018 році Артуру Абрамітову присвоєно звання "Почесний громадянин міста Суми".
На початок