ЄС планує ввести COVID-сертифікати до кінця весни

ЄС планує ввести COVID-сертифікати до кінця весни

ЄС планує ввести COVID-сертифікати до кінця весни
AP

Сертифікати вакцинації від COVID-19 в Європі можуть з’явитися впродовж трьох місяців. Вони дозволять громадянам країн ЄС перетинати кордони.

Як пише німецьке видання Der Tagesspiegel, лідери країн ЄС домовилися про необхідність введення сертифікатів про вакцинацію.

"Ще однією важливою темою були електронні підтвердження вакцинації. Ми всі були єдині в тому, що нам потрібно це. Технічні питання будуть опрацьовані Єврокомісією. Європейської комісії потрібно близько трьох місяців, щоб опрацювати технічні питання", - заявила канцлерка ФРН Ангела Меркель.

Вона наголосила, що впродовж трьох місяців ці документи будуть розроблені на рівні держав, а потім Єврокомісія зробить їх "сумісними" між собою, щоб забезпечити можливість використовувати їх у всіх країнах-членах ЄС.

Водночас Меркель додала, що введення сертифікатів зовсім не означає, що подорожувати дозволять тільки тим, хто матиме такий документ. Вона додала, що такого політичного рішення досі немає, втім ЄС може відкрити кордони для жителів інших країн з сертифікатами.

Що відомо

  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.
  • Польща також запровадила нові правила перетину кордону та посилила внутрішні карантинні обмеження через загрозу нових штамів COVID-19.

На початок