Мінфін назвав суму державного боргу України

Мінфін назвав суму державного боргу України

Мінфін назвав суму державного боргу України
УНІАН

Станом на кінець січня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг України становив 90,74 мільярди доларів США.

"Станом на кінець січня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті склав 2 558,22 млрд грн (90,74 млрд дол. США в еквіваленті в іноземній валюті). Порівняно з попереднім місяцем державний та гарантований державою борг України збільшився у гривневому еквіваленті на 6,34 млрд грн та у доларовому еквіваленті на 0,49 млрд дол. США", - повідомили пресслужбі Міністерства фінансів.

Читайте також: Що чекає на українську економіку без підтримки МВФ. Пояснює експерт

Як зазначили у відомстві, у січні 2021 Мінфін провів 4 аукціони з розміщення облігацій внутрішньої державної позики та залучив до бюджету 37,5 млрд грн. Окрім того, нерезиденти за місяць збільшили свій портфель ОВДП на 10,1 млрд грн. Їхня частка серед власників внутрішніх державних цінних паперів на кінець місяця становила 9,4% (95,4 млрд грн).

Окрім того, за даними Мінфіну частка державного боргу в гривні станом на кінець січня 2021 року становила 38,9%.

Що відомо

  • 30 вересня Верховна рада скасувала пленарні засідання через зростання кількості хворих на COVID-19 як у сесійній залі, так і в апараті ВРУ, та перенесла засідання на 20 жовтня заради обговорення бюджету.
  • Згодом розгляд бюджету перенесли на наступний пленарний день - 3 листопада. Замість цього на засіданні 20 жовтня виступав президент Володимир Зеленський.
  • Народні депутати заявили, що проєкт бюджету викликає багато запитань і містить багато помилок.
  • 5 листопада Рада з другої спроби внесла зміни до Бюджетного кодексу.
  • Представники місії МВФ у серпні мали прибути до Києва для продовження переговорів щодо продовження програми Stand By, але, з різних причин, вони зробили паузу.
  • 17 вересня у Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з ключових умов для надання кредитів Україні є незалежність її антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • Радник голови Офісу президента та ексміністр економіки Тимофій Милованов вважає, що Україна не встигне отримати транш МВФ у 2020 році "ані фізично, ані календарно".
  • Професор і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що Україна до кінця року не зможе отримати черговий транш від МВФ через те, що влада не виконала низку застережень від партнерів.
На початок