Влада Китаю заявила про повне подолання бідності в країні

Влада Китаю заявила про повне подолання бідності в країні

Влада Китаю заявила про повне подолання бідності в країні
Ілюстративне фото, Unsplash

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що в країні повністю викорінена крайня бідність, та нагородив медалями тих, хто займався боротьбою з бідністю, передає BBC.

Його уряд заявляє, що за восьмирічний період майже 100 мільйонів китайців були врятовані від бідності. Наразі крайня бідність у Китаї визначається як заробіток менше ніж 620 доларів в рік.

У своєму виступі в четвер Сі сказав, що "важке завдання викорінення крайньої бідності виконана".

"Згідно з поточними критеріями, все 98,99 мільйона бідних сільських жителів були виведені з бідності, а 832 бідних повітів та 128 тисяч сіл були виключені зі списку бідних", – сказав Сі Цзіньпін.

Водночас деякі експерти сумніваються в тому, як це було виміряно. Як пише видання, вони вважають, що Китай встановив низьку планку у своєму визначенні бідності.

Поріг, встановлений Китаєм для визначення крайньої бідності, становить 1,69 долара в день, в порівнянні з глобальним порогом Світового банку в 1,90 долара. В країні також зберігається сильна нерівність в доходах.

Викорінення сільської бідності було ключовою ініціативою Сі Цзіньпіна з моменту його приходу до влади у 2012 році. В кінці 2020 року Китай оголосив, що прибрав останні округи зі списку бідних регіонів, що, за словами офіційних осіб, означає, що він досяг мети щодо викорінення крайньої бідності до кінця 2020 року.

Що відомо

  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Гутерріш висловив пересторогу, що США і Китай можуть розділити світ на дві частини.
  • У ВООЗ з'ясували, що масштаби поширення вірусу COVID-19 в місті Ухань в грудні 2019 року в кілька разів перевищували офіційні показники.
  • Державна адміністрація радіо і телебачення Китаю заборонила вести мовлення на території країни міжнародному інформаційний телеканал BBC World News.
На початок