У Запоріжжі зробили перше щеплення від COVID-19

У Запоріжжі зробили перше щеплення від COVID-19

У Запоріжжі зробили перше щеплення від COVID-19

У Запорізькій області вакцинували першого медика. Ним став 29-річний лікар-анестезіолог Ярослав Наговський.

Він пів року працює у 7-й міській лікарні із хворими на COVID-19. Сам на коронавірус не хворів, але на різних стадіях бачив, як хворіють інші люди, тому вирішив вакцинуватися. Каже, що після щеплення почуває себе добре.

"Вакцинація формує імунітет проти вірусу, в даному випадку COVID-19 і допомагає попередити розвиток захворювання і тяжких ускладнень, але вона ніяк не впливає на репродуктивну систему. Місце щеплення не треба мочити, не треба переохолоджуватися. І намагатися 3-4 дні берегти себе", - розповідає Ярослав.

У Запоріжжі зробили перше щеплення від COVID-19
Ярослав Наговський.

Олександр Потапов, лікар мобільної бригади, який сьогодні робив вакцинацію, розповідає: після щеплення медики спостерігають за здоров’ям пацієнта протягом 30 хвилин.

"Поки що, побічних дій не було. Можливо через день-два бути невелика температура і може бути міалгія в місці ін’єкції. Зазвичай робиться 0,5 мілілітрів вакцини внутрішньом'язово під кутом менше 90 градусів. Важлива техніка дотримання вакцини, сертифікація вакцини. Все це є. Це векторна-рекомбінантна вакцина, там генома вірусу немає. Після відкриття флакону вакцина може зберігатися протягом 6 годин. Флакон розрахований на 10 доз", - каже Олександр Потапов.

Загалом першочергово вакцинуватимуть лікарів мобільних бригад, які у подальшому самі робитимуть щеплення. В області вже створено 24 такі бригади. Всього сьогодні у 7-й міський лікарні вакцинували 50 медичних працівників.

Вакцинація від ковід -19 відбуватиметься в 2 етапи. Вдруге щеплюватимуть вже вакцинованих людей через 28 днів – зазначив виконуючий обов’язки генерального директора Державної установи "Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України" Роман Терехов.

Що відомо

  • З 1 березня Міністерство охорони здоров'я відкриє можливість запису до електронної черги вакцинації проти COVID-19 у застосунку на та порталі "Дія".
  • Першим в Україні вакцину проти COVID-19 отримав лікар з ковідного відділення Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.
На початок