Зеленський призначив Маркарову послом України у США

Зеленський призначив Маркарову послом України у США

Зеленський призначив Маркарову послом України у США
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський призначив колишню міністерку фінансів Оксану Маркарову надзвичайним послом України у Сполучених Штатах Америки.

Як повідомили в Офісі президента, на посаді посла Маркарова має зосередитися на налагодженні ефективного діалогу з адміністрацією нового президента США Джо Байдена. Також їй буде необхідно працювати з Конгресом США, підтримувати постійний діалог із законодавцями та зміцнювати двопартійну підтримку України.

Окрім цього, серед завдань посла є: залучення США до процесу врегулювання на Донбасі, а також до зусиль з деокупації Криму, питання щодо посилення санкцій США проти Росії, зокрема щодо проєкту "Північний потік – 2", та щодо членства України в НАТО.

"Я впевнений, що Оксана Маркарова покаже приклад у розвитку економічної дипломатії: у залученні прямих іноземних інвестицій в Україну, у просуванні українського експорту та відстоюванні інтересів українського бізнесу, що є особливо важливим питанням для всіх наших дипломатичних представників і чого я від них вимагаю", – сказав Зеленський.

"Рада приєднатися до ефективного українського дипломатичного війська – чоловіків і жінок, невтомна робота яких – невід’ємна частина багатьох перемог як на міжнародній арені, так і в Україні", – написала Маркарова.

Читайте також: Посол України у США: "Упевнений, що після виборів неприємні згадки про Україну зійдуть зі шпальт"

Також іншим указом президент звільнив Володимира Єльченка з посади посла України в США, Антигуа і Барбуді, та в Ямайці.

Що відомо про Оксану Маркарову

Оксана Маркарова народилася 28 жовтня 1976 року у Рівному. Здобула ступінь магістрині з екології у Києво-Могилянській академії та ступінь магістрині в галузі міжнародних публічних фінансів і торгівлі в Університеті Індіани (Блумінгтон, США).

У 2000 році проходила практику у Світовому банку в Сполучених Штатах Америки, працювала у групі банків і фінансових ринків Європи та Центральної Азії. Згодом стала менеджеркою із зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund.

З 2003 і впродовж наступних семи років була Головою Правління (Президенткою) компанії ЗАТ ІК "ІТТ-Інвест". З 2010 по 2015 рік обіймала посаду Голови Правління ПАТ Інвестиційна компанія "ІТТ-Інвест".

У 2015—2016 роках — заступниця міністра фінансів України. Далі — перша заступниця міністра фінансів України (2016 рік). Маркарова очолювала Міністерство фінансів України з 8 червня 2018 до 4 березня 2020 року.

З 2016 року Маркарова була урядовою уповноваженою з питань інвестицій. Є членкинею наглядових рад Ощадбанку, Ексімбанку, Укргазбанку та ПриватБанку.

Що відомо

  • У листопаді 2020 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував кандидатуру ексміністра фінансів Оксани Маркарової на посаду посла України в США.
  • За інформацією журналістів проєкту "Схеми" Маркарова причетна до виведення зі збанкрутілого "Актив-банку" елітної нерухомості на свою фірму.
На початок