У Києві та у Київській області розпочалась вакцинація проти COVID-19 вакциною Oxford Covishield виробництва індійської компанії Serum Institute. Суспільне дізналося, як відбувалися перші щеплення та чи можливі побічні ефекти вакцинування.
На Київщині першою отримала щеплення лікарка Тетяна Шульженко.
"Все добре, і зараз піду далі працювати зі своїми пацієнтами", – поділилася своїми враженнями лікарка.
У Києві вакцинацію почали з працівників Олександрівської лікарні. Першим вакцинованим став реаніматолог Олексій Куценко.
"Переді мною взагалі не стояло питання вакцинуватися чи ні", – зазначив лікар.
Загалом столиця отримала 46,2 тисячі доз вакцини Oxford Covishield виробництва індійської компанії Serum Institute. При цьому лікарі запевняють, що препарат є цілком безпечним.
"Вакцина ця нежива і сприяти хворобі не може", – пояснила лікарка мобільної бригади Олена Вертеп.
Спочатку вакцину отримають мобільні бригади, які займатимуться щепленням від COVID-19.
"Почуваємо себе добре, ніяких побічних проявів немає. Може бути температура і слабкість, але вона швидко проходить", – розповіла лікарка.
Одна мобільна бригада вакцинуватиме до 100 осіб. Щеплення від коронавірусу роблять у 240 пунктах області. При цьому вакцинація є безкоштовною та добровільною.
Що відомо
- 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19. О 7 ранку перші партії вакцини AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського підприємства Serum Institute вирушили в регіони України.
- На Київщині перше щеплення від коронавірусу отримала завідувачка дорослого інфекційного відділення Броварської лікарні Тетяна Шульженко.
- До України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній.
- Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.