25 лютого у Новограді-Волинському відсвяткували 150-річчя Лесі Українки – через збільшення кількості хворих на коронавірус святкування проходили лише на вулиці.
Про це Суспільному розповів міський голова Новограда-Волинського Микола Боровець.
За оцінками нашої кореспондентки, у святкуванні взяли участь більше 200 людей. Житомирянка Владислава Соколова у Новоград-Волинському побувала вперше:
"Я приїхала зі своїми одногрупниками, ми приїхали, щоб дізнатися більше про Україну та її видатних представників. Зараз ми б хотіли більше познайомитись із творчістю Лесі Українки, яку вчили в школі і зараз в коледжі".

Лариса Бойко у Новоград-Волинську народилася і виросла у будинку, який знаходиться біля літературного музею Лесі Українки.
"Моє дитинство тут пройшло, стежками Лесі я ходила. Пісенний скарб тут віднайшла, і виросли у пісні крила. І зараз я надзвичайно тішуся, що можу пройти Лесиними стежками і щороку приїжджаю на "Лесині джерела" і на день народження. Ще до 150-річчя Лесі я підготувала свої нові дві збірки, це словоспіви на вірші Леся Українки і для дітей "Тішся дитино".

У приміщенні літературно-меморіального музею Лесі Українки, за участі представників Укрпошти, адміністрації та працівників музею, здійснили спецпогашення ювілейних марок та конвертів, каже представниця "Укрпошти" Олена Мандро:
"Сьогодні у нас "Укрпоштою" було виготовлено спеціальний штемпель спецпогашення. Це святковий штемпель, який діє тільки сьогодні і всі охочі можуть звернутися на відділення зв'язку за адресою площа Лесі Українки, 3 і придбати собі конверт і марочку для колекції. Також випущений конверт тиражем 500 тисяч. Також представлені дві художні марки автора Софії Корбут, яка робила ілюстрації до Лісової пісні".

Нагадаємо, що Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському на Житомирщині. Поетеса є авторкою 270 поезій та 20 драм-поем.
Авторка: Дар'я Самаріна
Камера: Олександр Данилюк