"Усе здається новим". Як посадовці Одеської міськради вчать українську

"Усе здається новим". Як посадовці Одеської міськради вчать українську

"Усе здається новим". Як посадовці Одеської міськради вчать українську
Суспільне Одеса

В Одесі стартували курси вдосконалення української мови для працівників міської ради. Покращити знання мови вже погодилися понад 30 чиновників мерії, розповіла кореспондентка Суспільного.

Ознайомче заняття відбулося 23 лютого. А вже другий урок, за словами викладачки міської школи №65 Тетяни Цимбал, присвятили орфографії.

Тетяна Цимбал
Тетяна Цимбал. Суспільне Одеса

"Ми орієнтуємося і на лексикологію, і на орфографію. Тому потрібно більш детально та заглиблено подавати такий матеріал. Звертаємо увагу на професіоналізми, термінологію. Це буде охоплювати такий розділ мовознавства як лексика, зокрема вивчатимемо фразеологію", – пояснила Цимбал.

Другий урок із української мови
Другий урок із української мови. Суспільне Одеса

Викладачка розповіла, що курс української розрахований на 8 лекцій, теми яких охоплюють рівень середньої та старшої шкіл. Заняття складатимуться як з теорії, так і з практики.

Ігор Барбул працює у департаменті транспорту міськради. За словами чоловіка, вже з першого заняття на курсі він дізнається про щось нове.

Ігор Барбул
Ігор Барбул. Суспільне Одеса

"На першій лекції нас ознайомили з історією походження української мови, окремих слів та букв. А зараз почалося навчання. Все, що кажуть, здається новим, бо я востаннє займався, мабуть, років 40 тому. А коли прийшов на заняття – це все для мене нове", – поділився Барбул.

Валентина Кичкар працює у відділі бухгалтерського обліку та звітності. Жінка вирішила доєднатися до мовних курсів, аби допомагати своїй дитині з навчанням.

Валентина Кичкар
Валентина Кичкар. Суспільне Одеса

"Як заступник начальника відділу інколи доводиться відповідати на офіційні листи. Тому хотілося, щоб це було грамотно та на належному рівні. Це насамперед для себе, а вже потім – для роботи. У мене дитина, тому хотілося б знати мову на певному рівні, аби можна було їй допомагати", – зазначила Кичкар.

Як розповіла Тетяна Цимбал, після завершення курсу посадовці отримають сертифікати про знання української мови.

"Все здається новим": як в Одесі посадовці вивчають українську мову
Тетяна Цимбал. Суспільне Одеса

Нагадаємо, у січні Геннадій Труханов закликав працівників Одеської міськради вивчити закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "підтягнути" знання мови, оскільки посадовці мають спілкуватися українською.

Читайте також

  • Теорія та практика. Для працівників Одеської мерії влаштують семінари з української мови
  • Всі послуги – українською: в країні запрацювали нові правила обслуговування
  • "Слід привчати людей до української". Як в Одесі реагують на нові правила обслуговування
На початок