Майже 83% українців підтримують євроінтеграцію України — КМІС

Майже 83% українців підтримують євроінтеграцію України — КМІС

Майже 83% українців підтримують євроінтеграцію України — КМІС

82,7% громадян підтримують євроінтеграцію України.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, представлені під час круглого столу "Невідкладні завдання комунікації європейської інтеграції в Україні".

Зокрема, 46,4% українців пов'язують євроінтеграційні процеси з підвищенням якості роботи держави (зручні послуги, повага до громадянина, забезпечення умов для гідного життя і праці), 38,1% - з життям за соціальними, економічними та правовими стандартами Євросоюзу, 26,6 % - з підвищенням відповідальності громадян, 25,8% - із стратегією розвитку країни на довгі роки до моменту повноправного вступу в ЄС, 22,5% - з відкритістю кордонів, можливістю легко поїхати в Європу на навчання або на роботу.

Окрім того 19% учасників опитування пов'язали з євроінтеграцією антикорупційні реформи, 18,9% - медичну реформу, 18,1% - реформу поліції, 14,1% - децентралізацію, 12,5% - реформу освіти, 10,7% - реформу електронних послуг, в тому числі адміністративних, 8,9% - реформи, пов'язані з поліпшенням навколишнього середовища. Водночас 13,9% відповіли, що "не бачать реформ", 24,6% - що реформи не пов'язані з євроінтеграцією.

При цьому хоча б одне негативне твердження підтримали 13% учасників опитування. Зокрема, 6,2% опитаних вважають євроінтеграцію наступом на традиційні сімейні цінності (сім'я - це жінка і чоловік, і діти), 5,8% вважають, що українці стануть дешевою робочою силою для ЄС, а 3,4% переконані, що це призведе до закриття своїх заводів і фабрик, тому що люди почнуть купувати тільки європейські товари. Ще 3,4% опитаних вважають, що це призведе до підпорядкування чужим правилам.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології в рамках дослідження "Омнібус" в кінці грудня 2020 року. В опитуванні взяли участь 2 тисячі осіб від 18 років.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський обговорив з лідеркою Молдови Маєю Санду питання європейської інтеграції двох країн, будівництво мосту через Дністер та транзит газу та електроенергії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
На початок