На Полтавщині від коронавірусу вакцинували першу людину. Щеплення зробили працівнику обласної інфекційної лікарні Роману Пономаренкові. Чоловіку 26 років, він працює лікарем-інфекціоністом.
24 лютого близько 19-ї години до обласного Центру дитячої імунології доставили понад 19 тисяч доз вакцини від коронавірусу. 25-го лютого перше щеплення зробили 26-річному лікареві-інфекціоністу Роману Пономаренкові.

Погодився медик на вакцинацію добровільно. Препарат йому вводили в обласній лікарні відновного лікування.
"Враховуючи, що я працюю в ковідному госпіталі, я маю постійний контакт з хворими і можливість інфікуватися завжди підвищена. Тому я вирішив вакцинуватися, у мене навіть не було сумніву щодо цього", говорить Роман Пономаренко.
Про своє самопочуття після вакцинації Роман розповідає у соцмережах.
Після вакцинації вже пройшло близько години. Почуваю себе добре, нічого у мене не болить. Температури немає, усе добре".
У мене немає ніяких побічних ефектів, щоб люди розуміли.

Крім Романа, у перший день вакцинації на Полтавщині щепити мають близько 70 людей. Серед них і Наталія Бабіч.
Коли йдеш на щеплення, тобі дають форму на згоду, ти заповнюєш згоду, є форма. І паспорт.Приходиш, сидить сімейний лікар, зробив огляд. Поміряли температуру, все нормально, дані внесли. Зробили щеплення і вийшли.Пів годинки ми чекаємо, сидимо тут. А потім поїдемо на роботу", каже старша медсестра 3-ї лікарні Полтави Наталія Бабіч.

"Практично усі інфекційні лікарні, які працюють з COVID–19. Сьогодні буде обласна інфекційна лікарня, третя, п’ята міські, пологовий будинок, дитяча міська клінічна лікарня, а також лабораторний центр. Пункти щеплення будуть або в центрах ПМСД, в первинці, це може бути ЦРБ. Це вже дивиться керівник, щоб були достойні умови", розповідає координаторка-логістка вакцинації від COVID-19 на Полтавщині Ольга Бастаногова.
Загалом же під час першого етапу планують щепити понад 6 700 людей. Першими вакцинуватимуть медиків, а це близько чотирьох тисяч людей. Серед них працівники мобільних бригад із імунізації, медики, які лікують хворих на COVID-19, а ще працівники «швидких» та жителі спеціалізованих інтернатів.

Щеплюють людей безкоштовно та добровільно. А вакцина індійського виробника діє близько 9 місяців, каже Ольга Бастаногова.
"Якщо стається висока температура – це обумовлено, що таке може бути. Людина потрапляє до стаціонару. Лікар, який перший це виявив, подає скаргу-повідомлення до державного експортного центру Потім експерти департаменту проводять розслідування. Чи пов’язано це з вакцинацією, чи це випадкова подія, чи це загострення хронічного захворювання", розповідає координаторка-логістка вакцинації від COVID-19 на Полтавщині Ольга Бастаногова.

Протягом першого етапу вакцинування працюватимуть дві медичні бригади. Нині одну із них навчають, каже Ольга Бастаногова. Загалом же бригад з імунізації у регіоні сформували 11. У кожній – по чотири медики та водій.
"Вакцинуватися дуже важливо. Я сподіваюсь, що в нас буде проводитись більш розширено імунізація, так як проводиться в інших країнах. . Це – головний зараз напрямок. Крім отих карантинних обмежень, які були в нас, крім заходів загальних оцієї профілактики (починаючи із соціальної дистанції і обмеження в приміщеннях). завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.
Нагадаємо, 500 тисяч доз вакцини від індійського виробника завезли до України 23 лютого.