«Почуваю я себе добре». На Полтавщині першого вакцинували від коронавірусу лікаря Романа Пономаренка

«Почуваю я себе добре». На Полтавщині першого вакцинували від коронавірусу лікаря Романа Пономаренка

«Почуваю я себе добре». На Полтавщині першого вакцинували від коронавірусу лікаря Романа Пономаренка
Полтавська ОДА

На Полтавщині від коронавірусу вакцинували першу людину. Щеплення зробили працівнику обласної інфекційної лікарні Роману Пономаренкові. Чоловіку 26 років, він працює лікарем-інфекціоністом.

24 лютого близько 19-ї години до обласного Центру дитячої імунології доставили понад 19 тисяч доз вакцини від коронавірусу. 25-го лютого перше щеплення зробили 26-річному лікареві-інфекціоністу Роману Пономаренкові.

Щеплення для Романа Пономаренка
Щеплення для Романа Пономаренка. Полтавська ОДА

Погодився медик на вакцинацію добровільно. Препарат йому вводили в обласній лікарні відновного лікування.

"Враховуючи, що я працюю в ковідному госпіталі, я маю постійний контакт з хворими і можливість інфікуватися завжди підвищена. Тому я вирішив вакцинуватися, у мене навіть не було сумніву щодо цього", говорить Роман Пономаренко.

Про своє самопочуття після вакцинації Роман розповідає у соцмережах.

Після вакцинації вже пройшло близько години. Почуваю себе добре, нічого у мене не болить. Температури немає, усе добре".

У мене немає ніяких побічних ефектів, щоб люди розуміли.

«Почуваю я себе добре». На Полтавщині першого вакцинували від коронавірусу лікаря Романа Пономаренка
«Почуваю я себе добре». На Полтавщині першого вакцинували від коронавірусу лікаря Романа Пономаренка. Полтавська ОДА

Крім Романа, у перший день вакцинації на Полтавщині щепити мають близько 70 людей. Серед них і Наталія Бабіч.

Коли йдеш на щеплення, тобі дають форму на згоду, ти заповнюєш згоду, є форма. І паспорт.Приходиш, сидить сімейний лікар, зробив огляд. Поміряли температуру, все нормально, дані внесли. Зробили щеплення і вийшли.Пів годинки ми чекаємо, сидимо тут. А потім поїдемо на роботу", каже старша медсестра 3-ї лікарні Полтави Наталія Бабіч.

Кабінет для вакцинації і лікарі
Кабінет для вакцинації і лікарі. Полтавська ОДА

"Практично усі інфекційні лікарні, які працюють з COVID–19. Сьогодні буде обласна інфекційна лікарня, третя, п’ята міські, пологовий будинок, дитяча міська клінічна лікарня, а також лабораторний центр. Пункти щеплення будуть або в центрах ПМСД, в первинці, це може бути ЦРБ. Це вже дивиться керівник, щоб були достойні умови", розповідає координаторка-логістка вакцинації від COVID-19 на Полтавщині Ольга Бастаногова.

Загалом же під час першого етапу планують щепити понад 6 700 людей. Першими вакцинуватимуть медиків, а це близько чотирьох тисяч людей. Серед них працівники мобільних бригад із імунізації, медики, які лікують хворих на COVID-19, а ще працівники «швидких» та жителі спеціалізованих інтернатів.

Людей щеплюють безкоштовно та добровільно
Людей щеплюють безкоштовно та добровільно. Фото ілюстративне

Щеплюють людей безкоштовно та добровільно. А вакцина індійського виробника діє близько 9 місяців, каже Ольга Бастаногова.

"Якщо стається висока температура – це обумовлено, що таке може бути. Людина потрапляє до стаціонару. Лікар, який перший це виявив, подає скаргу-повідомлення до державного експортного центру Потім експерти департаменту проводять розслідування. Чи пов’язано це з вакцинацією, чи це випадкова подія, чи це загострення хронічного захворювання", розповідає координаторка-логістка вакцинації від COVID-19 на Полтавщині Ольга Бастаногова.

Контейнер з вакциною
Контейнер з вакциною. Полтавська ОДА

Протягом першого етапу вакцинування працюватимуть дві медичні бригади. Нині одну із них навчають, каже Ольга Бастаногова. Загалом же бригад з імунізації у регіоні сформували 11. У кожній – по чотири медики та водій.

"Вакцинуватися дуже важливо. Я сподіваюсь, що в нас буде проводитись більш розширено імунізація, так як проводиться в інших країнах. . Це – головний зараз напрямок. Крім отих карантинних обмежень, які були в нас, крім заходів загальних оцієї профілактики (починаючи із соціальної дистанції і обмеження в приміщеннях). завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.

Нагадаємо, 500 тисяч доз вакцини від індійського виробника завезли до України 23 лютого.

На початок